Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 88-67 Unicaja

Real Madrid Baloncesto 88-67 Unicaja

Šnúru sezónnych víťazstiev Realu Madrid sa síce Moskve podarilo pretrhnúť, no Los Blancos ešte stále ťahajú ligovú šnúru. Proti Málage sa im 17. víťazstvom v rade podarilo zlomiť ligový rekord pre najlepšiu prvú polovicu sezóny v jej novodobej histórii.

Real Madrid sa na domácej palubovke zameral na obranu, ktorá im v Moskve chýbala. Táto taktika sa vyplatila a rýchlo prevzali kontrolu nad zápasom. Po dvoch minútach bolo skóre 11-2 a tento náskok si udržali aj do konca štvrtiny (27-18). Llull viedol útok Realu a v 17. minúte bolo už 51-29. Potom sa hostia trochu prebrali a do polčasu náskok súpera znížili na 15 bodov (52-37).

Po prestávke vstúpila Unicaja do zápasu agresívne a spočiatku sa im to oplácalo, lebo už v 24. minúte bol rozdiel v skóre len 9-bodový (54-45). Laso si však vyžiadal oddychový čas a to hráčom opäť prospelo. Real upravil svoju obrannú hru, kontroloval doskoky a pred poslednou štvrtinou mal opäť náskok, ktorý sa pohyboval v dvojciferných číslach (64-49). Na začiatku poslednej časti sa hostia ešte dokázali priblížiť na rozdiel desiatich bodov, ale to bolo z ich strany všetko. Náskok Realu od tej chvíle narastal a zastavil sa na čísle 21 (88-67). Našim najlepším strelcom v zápase bol Sergio Llull s 23 bodmi.

Strelci:

REAL MADRID 88 (25+27+12+24): Llull (23), Rudy (4), Darden (11), Mirotic (13) y Bourousis (7) –cinco inicial-, S. Rodríguez (13), Draper (-), Carroll (6), Díez (2), Reyes (-), Slaughter (2) y Mejri (7)

UNICAJA DE MÁLAGA 67 (18+19+12+18): Granger (6), Z. Dragic (3), Suárez (2), Sabonis (2) y Stimac (10) –cinco inicial-, Calloway (8), Urtasun (9), Toolson (6), Kuzminskas (10), Caner-Medley (7), Hettsheimeir y Vázquez (4)