Domov Novinky Real Madrid Baloncesto 86-75 Maccabi Electra

Real Madrid Baloncesto 86-75 Maccabi Electra

Real Madrid ukázal svoju dominanciu v skupine E aj v ďalšom zápase, v ktorom zavážil aj faktor domáceho publika.

Real mal veľmi dobrý vstup do zápasu, pričom sa mu darilo na oboch koncoch palubovky. Hráči od úvodu prevzali kontrolu a už v piatej minúte vyhrávali 15-4 po šnúre 11-0, vedenej Ayónom (6 bodov, 4 doskoky a 3 asistencie). Maccabi sa veľmi nedarilo a ako sa čoraz viac snažili vyzrieť na skvelú obranu, tým to bolo horšie. Rudy sa na konci prvej štvrtiny prezentoval nádhernou strelou z deviatich metrov v poslednej sekunde prvej časti (27-13). V druhej štvrtine sa však prebudili aj Tel Avivčania, ktorí najmä vystužili svoju obranu. Dvakrát počas tejto časti bol rozdiel v skóre dokonca iba dvojbodový (v 15. minúte 31-29 a v 19. minúte 39-37). Domácich však tento odpor nepoložil a trojky v podaní Maciulisa, Llulla a Ayóna znamenali, že do šatní sa išlo za stavu 46-40.

Po prestávke Real opäť nastúpil v zostave, v ktorej aj začínal a tím opäť získal svoju formu zo začiatku zápasu. Za tri minúty, kedy Carroll strelil 9 bodov, Madrid rozbil izraelskú patovú situáciu (57-44). Na konci štvrtiny bol rozdiel v skóre 12-bodový. Los Blancos však vedeli, že o víťazovi ešte nie je rozhodnuté. Hráči aj tréner si boli vedomí sily nášho súpera a výsledkom koncentrácie bolo, že Maccabi nepustili späť do zápasu a udržiavali si 10-bodovú výhodu. K „dielu“ prispel každý hráč a Palacio si užilo ďalšiu skvelú hru (86-75).

Strelci:

REAL MADRID 86 (27+19+20+20): Llull (11), Carroll (18), Rudy (9), Reyes (16), Ayón (11); Campazzo (-), Sergio Rodríguez (4), Rivers (0), Maciulis (6), Bourousis (2), Nocioni (6), Slaughter (3).

MACCABI ELECTRA 75 (13+27+14+21): Pargo (14), Smith (12), Linhart (3), Randle (17), Schortsanitis (3); Haynes (6), Ohayon (0), Tyus (6), Cohen (2), Alexander (12), Forte (-), Harari (-).