Domov La Fábrica Real má plán na Viníciusa Tobiasa

Real má plán na Viníciusa Tobiasa

Vedenie klubu je spokojné s vývojom Viniciusa Tobíasa, ktorý je na hosťovaní zo Šachtaru Doneck.

Autor: Marek Varga
0 komentár

V tejto chvíli zrejme všetko nasvedčuje tomu, že sa rozhodnú zaplatiť okolo 10 miliónov eur a kúpia 18-ročného Brazílčana, čo má byť skvelá investícia do budúcnosti.

Vinicius Tobias rozptýlil pochybnosti. Hoci rozhodnutie ešte nie je konečné, zvýšila sa pravdepodobnosť, že Real Madrid uplatní výkupnú klauzulu 18-ročného hráča.

Toto rozhodnutie je ovplyvnené zvyšujúcim sa prínosom Brazílčana do hry a dobrou zápasovou sériou Castilly v poslednom čase. Tréneri vidia, že v jeho prípade je ešte priestor na rozvoj, a preto sa pochybnosti z prvých mesiacov sezóny menia na očakávania, čo môže Brazílčan priniesť v budúcnosti.

Výkupná klauzula predstavuje sumu približne 10 miliónov eur. Postoj pravého obrancu vedie Valdebebas k presvedčeniu, že zabezpečenie jeho služieb bude viac ako pozitívna operácia.

Hosťovanie

Momentálne je preferovanou možnosťou uzavrieť obchod so Šachtarom a z tejto pozície uvažovať o hosťovaní na budúcu sezónu, aby Brazílčan mohol pokračovať v napredovaní s minútami na úrovni Primera División.

Ak by Castilla postúpila do druhej ligy, prístup by sa mohol zmeniť a Vinicius by mohol zostať v rezervnom tíme aj na náročnejšie súťaže a byť pripravený na akúkoľvek mimoriadnu situáciu. Najmä preto, že prvými voľbami Los Blancos na pravom obrancovi v sezóne 2023/24 budú stále Dani Carvajal a Lucas Vázquez.

Predispozície na prácu, zdokonaľovanie a neustále učenie sú kompletné a absolútne na strane Brazílčana. Vďaka svojmu charakteru a nasadeniu si získal dôveru všetkých.

A predovšetkým si získal dôveru Raúla, ktorý o ňom nepochyboval a miesto v prvej jedenástke si zaslúžil, aj keď mladý obranca nemal dobrý štart.

„Mojím zámerom je pomôcť mu, ako každému inému, v hľadaní toho najlepšieho a nahromadiť náročné zápasy ako boli tieto tri počas tohto týždňa, ktoré stihol odohrať a mnohé ďalšie, hoci s určitou únavou, ktorej sa však musí prispôsobiť pre svoju športovú kariéru,“ povedal Raúl minulú sobotu.

Podpora od Raúla

Zlepšenie Viniciusa Tobíasa sa zhodovalo so zmenou systému, ktorý používal Raúl González. Castilla prešla na hru s tromi strednými obrancami a dvoma krídlami, čo sú pozície, ktoré lepšie vyhovujú útočnému nasadeniu hráča.

Jeho pokrok bol úžasný, aj keď stále potrebuje byť dôraznejší a rozhodnejší v obrane, čo je aspekt, ktorý jednoznačne potrebuje zlepšenie.

„Počas tých štyroch či piatich mesiacov sa zlepšuje. V útoku má kvalitu a zakaždým si trúfa ukázať viac a viac. A v defenzíve, keď bolo mužstvo organizovanejšie a pevnejšie v päťčlennom bloku, sme mu pomohli napredovať,“ dodal tréner Castilly.

Vinicius Tobías prestúpil do Realu Madrid v dôsledku špecifickej situácie, v ktorej sa Ukrajina ocitla po ruskej invázii. Hráči Šachtaru mali na výber medzi pokračovaním alebo odchodom z Donecka, ktorý sa nachádza v jednej z oblastí najviac napadnutých ruskými jednotkami.

Brazílčan našiel svoje miesto v Reale Madrid, ktorý ho získal na hosťovanie do 30. júna 2024 s opciou na kúpu natrvalo.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x