Domov Prestupy Real aj Atlético bojujú o Ikera Brava

Real aj Atlético bojujú o Ikera Brava

Oba madridské kluby chcú mladého útočníka. Real vstúpil do hry o hráča Bayeru Leverkusen, no v ceste mu môže stáť jeho súčasný klub.

Autor: Marek
0 komentár

Tento týždeň sa Real Madrid rozhodol vstúpiť do hry o Ikera Brava. Útočník Bayeru Leverkusen hrá v Nemecku už rok, no po tomto krátkom dobrodružstve možno nastal čas vrátiť sa späť do svojej vlasti.

Zdalo sa, že najviac ho chce Atlético, no do hry vstúpili aj králi, takže sa to môže celé zvrátiť.

Real Madrid vníma Ikera ako investíciu do budúcnosti. Útočník by najskôr prijal úlohu v Castille a až potom by posilnil prvý tím.

Požiadavky lekárnikov jednoznačne prevyšuje to, čo chce Real ponúknuť. Nebude to jednoduchý prestup, ale veľa závisí od hráča a jeho agentov. Bayer tlačí cenu čo najviac smerom hore.

17-ročný mladík patrí k tým mladým futbalistom, ktorí odišli zo Španielska kvôli pravidelnému hraniu a väčšej výplate.

Predtým túto trasu nasledovali Hugo Novoa, Dani Olmo, Héctor Bellerín a Cesc Fàbregas. Niektorí z nich sa dokázali prispôsobiť a rozvíjať sa, no nie vždy je ľahké prispôsobiť sa životu mimo Španielska.

Leverkusen je s jeho vývojom spokojný, no nepretavuje sa to do viacerých šancí a minút. Patrik Schick, Sardar Azmun a Adam Hložek sú veľmi súťaživí a sťažujú 17-ročnému mladíkovi preniknúť do kádra. Bravo je teda častejšie v tíme U19.

Minulý rok Bravo nechcel zostať v Barcelone. Zlákali ho peniaze (hoci ponuka Bayeru nebola najvyššia), a predovšetkým vidina hrania vo vyššej súťaži. Ukázal sa v Nemeckom pohári a Bundeslige, no už čoskoro môže opäť zmeniť prostredie.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x