Domov Novinky Real a Barcelona uzavreli pakt o neútočení

Real a Barcelona uzavreli pakt o neútočení

Autor: Marek
3 komentáre
Florentino Pérez a Laporta sa jeden druhého boja, ale jeden druhého potrebujú, a preto uzavreli dohodu, ktorá zabezpečí, že nebudú jeden druhému zasahovať do obnovovania hráčskych zmlúv.

Sú to veľkí rivali, ktorí sa jeden druhého boja, trpia, no v niektorých ohľadoch sa navzájom rešpektujú. Real Madrid a Barcelona, ​​alebo inými slovami Florentino Pérez a Joan Laporta sa zhodli, že ak nepôjdu ruka v ruke, stratia svoju silu.

V uplynulých mesiacoch prebiehali rokovania oboch prezidentov. V rámci týchto rozhovorov mali okrem diskusie o sporných právnych otázkach možnosť načrtnúť aj hovorenú, nie však písomnú dohodu o rešpektovaní sa navzájom v určitých situáciách voči hráčom jedného či druhého mužstva.

Dohoda spečatená podaním rúk medzi dvoma lídrami hovorí o tom, že sa nebudú oslovovať hráči, ktorí majú zmluvu s druhým tímom.

Ak hráčovi vyprší zmluva, to je už iný príbeh a tam vstupuje do hry ekonomická sila a možnosti každého tímu. Zmluva platí aj pre mládežnícke tímy.

V deň El Clásica v Rijáde bol údajne záujem Realu Madrid o Araúja. Laporta pripomenul, o čom sa diskutovalo, a tam Florentino Pérez poprel takéto extrémne riešenie.

Neexistuje žiadna možnosť akéhokoľvek zásahu do procesu obnovy zmluvy, pokiaľ hráč nevstúpi do obdobia posledných šiestich mesiacov do vypršania zmluvy, čo FIFA definuje ako čas, počas ktorého sa už môže obchodovať.

Rešpekt a idylka sú celkom iné, pokiaľ ide o prestup, a práve teraz tu máme dve otvorené bitky, hoci jedna z nich je doslova krvavá.

Ako uvádza MARCA, Joan Laporta je posadnutý tým, že zabráni Erlingovi Hålandovi nosiť biely dres. A v tomto prípade ide na doraz, a je ochotný predať aj hráčov, aby Håland nešiel do Realu Madrid.

Druhý prípad sa týka 15-ročného chlapca Endricka Felipeho, útočníka Palmeiras. Všetkých privádza do úžasu a v Copinhe ukázal, že jeho skok medzi elitu je otázkou dní. Jeho vek je podnetom na opatrnosť, aby sa vyhli sankciám od FIFA.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x