Domov La Fábrica Raúl dokáže vyťažiť z Ikera Brava to najlepšie

Raúl dokáže vyťažiť z Ikera Brava to najlepšie

Iker Bravo sa čoskoro pripojí k tréningu Castilly. Útočník bude mať možnosť pracovať pod dohľadom Raúla.

Autor: Marek
0 komentár

Nová akvizícia Castilly – Iker Bravo – je na poslednej zastávke pred prestupom do Realu Madrid. Útočník je na tréningovom kempe Španielska do 19 rokov, neskôr sa konečne pripojí ku kráľovskému rezervnému tímu.

Raúl je nadšený, že má pod krídlami Brava, a Santi Denia, tréner U-19, je presvedčený, že spolupráca s legendou Realu Madrid pomôže Ikerovi rásť.

Ak bude táto kombinácia fungovať, víťazne môže vyjsť každý, Castilla aj národný tím.

„Keď pôjde do Realu Madrid, som si istý, že Raúl z neho dostane maximum, pretože Iker je skvelý hráč,“ povedala Denia. Jeho zverenci v priateľskom zápase s Izraelom remizovali 0-0.

Návrat do Španielska

Santi Denia sa teší z Ikerovho návratu do Španielska.

„Tento rok je Bravo v mojom tíme, ale vo federácii nás teší, že španielski hráči hrajú v Španielsku.“

„Nechcem to nejak známkovať, ale futbalové vzdelanie v Španielsku je najlepšie na svete. Rezervné tímy Castilla, Barça B, Atlético a Espanyol hrajú s Primeru a Segundu División, čo urýchľuje vývojový proces 19-ročných chlapcov.“

„Z tohto dôvodu sme radi, že sú tu a môžu z toho ťažiť. Iker sa k nám pridal ako hráč U-17 a veľmi sme mu verili. Veríme jemu a všetkým z ročníka 2005, ktorí prišli,“ vysvetlila Denia.

Príprava

Iker Bravo bol náhradníkom v spomínanom zápase s Izraelom.

„Vzali sme do úvahy, že s osobným trénerom pracoval posledných 10 alebo 12 dní, kým výbor FIFA nerozhodol.“

„Na prácu s mužstvom na ihrisku mal len jeden deň. Nechceli sme riskovať. Dnes je tu s nami, ale je to hráč Realu Madrid a odhadli sme, že 30 minút hry by pre neho mohlo byť dobrých. Uvidíme, či mu vo štvrtok dáme viac minút,“ uzavrel.

Takýto úvod do hry sa mu môže hodiť pred nedeľným stretnutím Castilly, no o prípadnom debute Ikera definitívne rozhodne Raúl.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x