Domov La Fábrica Raúl čaká na prvý tím

Raúl čaká na prvý tím

Raulove zotrvanie v Castille má hlbší význam. Ancelottimu zostáva už len rok do konca zmluvy v klube a ústnej dohody s brazílskym národným tímom.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Tréner kráľovskej rezervy nechce prísť o dobrú východiskovú pozíciu v pretekoch o prebratie prvého tímu. Pre trénerov a bývalých hráčov neexistuje cennejšia trofej, ako sedieť na lavičke na Santiago Bernabéu.

Raúl sa vyznačuje schopnosťou chopiť sa príležitostí. To bola jedna z jeho najväčších predností na ihrisku. To definuje ako jeho osobnosť, tak aj spôsob, akým riadi tím.

Je šikovný, vie kalkulovať, málokedy robí chyby a nekoná unáhlene. Odchod do Villarrealu mu v skutočnosti mohol zabrániť v dosiahnutí jeho hlavného cieľa.

Hoci bývalého útočníka nemožno považovať za jedného z favoritov, ktorí prevezmú mužstvo po Ancelottim, klub takúto možnosť v strednodobom či dlhodobom horizonte nevylučuje. Jeho meno je určite na zozname, čo je samo o sebe významné.

Na jednej strane sú ponuky zvonku, na druhej zotrvanie v Castille, formovanie hráčov, boj o postup do Segundy a čakanie na ďalšie kroky vedenia.

Ak by Raúl odišiel do Schalke alebo Leedsu alebo teraz do Vllarrealu, nesplnil by úplne misiu, ktorú mu zveril Real, a tak by urobil krok späť. Najrýchlejšia cesta do prvého tímu vedie cez Castillu. Aby sa vyhol riziku, zostáva vo vnútri klubového ekosystému.

Vedenie oceňuje postoj bývalého útočníka, ktorý dáva Real Madrid vždy na prvé miesto. Raúl na všetkom pracuje sám, nič nedostal do daru. Jeho ďalšie úspechy znamenajú, že je považovaný za potenciálneho nástupcu Ancelottiho. Castilla je pre neho odrazovým mostíkom, ktorý ho dovedie do cieľa.

Bývalý kapitán Realu neustále tvrdo pracuje a má silnú osobnosť. Dvakrát bol blízko postupu do Segundy, v minulej sezóne mu chýbalo päť minút. Napriek ťažkostiam sa s rezervou kvalifikoval do play-off a rozvíja talent svojich hráčov. Na tretej úrovni ligy sú však zápasy niekedy veľmi fyzické.

Real zase dáva Raulovi slobodu rozhodnúť sa, či opustí Castillu. Záujem Villarrealu trochu zmenil situáciu, ale samotný Raúl nebol úplne presvedčený a nakoniec sa rozhodol zostať v Madride.

V súčasnosti sa legenda Realu sústreďuje na prestavbu tímu oslabeného odchodom Arribasa, Marina a Dotora a cibrenie nových talentov, akými sú Nico Paz či Gonzalo García.

Práca, ktorú treba urobiť, je náročná, no môže priniesť výnimočné zadosťučinenie, ak sa Castille opäť podarí zapojiť do boja o postup. Rana po dvoch neúspešných pokusoch o postup na vyššiu úroveň sa zatiaľ nezahojila.

Raúl sa zameriava hlavne na načasovanie a sledovanie jeho šancí nahradiť Ancelottiho. Jeho túžby sú zrejmé. Odchod z klubu je posledná možná možnosť, pretože stávka je obrovská.

Španiel má dostatok skúseností na to, aby si uvedomil, ako rýchlo sa futbal mení. Výsledky menia ľudí na trénerských pozíciách mihnutím oka. Ancelotti vstupuje do tretieho ročníka svojej druhej etapy a k vyčerpaniu formuly skôr či neskôr dôjde.

Samotný Florentino ešte nevie, koho by chcel vidieť ako ďalšieho trénera. Ancelotti môže odísť, no vzhľadom na dobré výsledky nemožno vylúčiť nový kontrakt pre Taliana. Ďalšou možnosťou je začať „kasting“ po rozlúčke s Carlom.

Hlavnými kartami v Raúlovej ruke sú znalosť klubu, jeho požiadaviek, mládežníckych tímov a prestupovej politiky. Okrem toho je tu aj podpora fanúšikov, ktorí Raula stotožňujú s úsilím, vášňou a statočnosťou. Jeho Castilla sa snaží vnucovať si na ihrisku svoje podmienky, hrať ofenzívne a intenzívne.

Peniaze určite nebudú prioritou. Raúl sa s odchodom nikam neponáhľa, je tvrdohlavý a prispôsobuje sa potrebám klubu. Vďaka tomu vyhral s Juvenilom A prvý pohár dorasteneckej ligy. Táto sezóna bude kľúčová pri posudzovaní kandidatúry 46-ročného hráča ako potenciálneho nástupcu Ancelottiho. Florentino však vie, že Raúl ráta so šancou.

zdroj: elconfidencial.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x