Domov Novinky PSG uvažuje o žalobe Realu Madrid

PSG uvažuje o žalobe Realu Madrid

Parížania neustále hlásia, že veria, že futbalista uzavrel nezákonnú dohodu s Realom Madrid o bezplatnom prestupe v roku 2024.

Autor: Marek Varga
4 komentáre

Jason Burt, šéf futbalovej redakcie pre The Telegraph, tvrdí, že Francúzi uvažujú o žalobe Realu Madrid na FIFA.

PSG už niekoľko týždňov vysiela do médií signály, že Kylian Mbappé sa už dohodol s Realom Madrid na rok 2024, vďaka čomu dostane od Realu 160 miliónov eur podpisový bonus.

To by, samozrejme, bolo nezákonné v kontexte pravidiel FIFA, ktoré vyžadujú súhlas súčasného klubu hráča na diskusiu o potenciálnom prestupe.

To vedie francúzsky klub k myšlienke zažalovať Real Madrid vo FIFA. Les Parisiens tvrdia, že sú si touto informáciou ešte istejší po tom, čo Francúz odmietol stretnutie so zástupcami Al-Hilal, ktorí ponúkli 300 miliónov na kúpu 24-ročného hráča.

The Telegraph je ďalším zdrojom, ktorý analyzuje, že pravdepodobným riešením tejto telenovely bude neskorá ponuka od Realu Madrid, možno dokonca aj v posledný deň prestupového okna.

Samozrejme, The Telegraph opäť spochybňuje stav financií Realu Madrid a tvrdí, že ak Real kúpi Mbappého toto leto, vyvolá to ešte väčšie otázky o tom, ako financuje svoje operácie.

Noviny dodávajú, že Chelsea pôvodne kontaktovala PSG, aby sa informovala o situácii Mbappého, no existujú pochybnosti nielen o hodnote potenciálnej ponuky pozostávajúcej z hotovosti a hráčov Blues, ale predovšetkým o tom, či by Francúz vôbec mal záujem o prestup do tímu, ktorý v tejto sezóne nebude hrať v žiadnej európskej súťaži. K dnešnému dňu sa kroky Chelsea opisujú len ako „študovanie situácie“.

Najzaujímavejšie je, že Burt končí svoj článok tým, že pre všetkých by bolo najlepšie, keby Mbappé predĺžil zmluvu s PSG do roku 2025, zostal tam ďalšiu sezónu a bol uistený, že budúci rok by bol predaný.

zdroj: telegraph.co.uk

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x