Domov Novinky PSG pripravuje poslednú ponuku za Mbappého

PSG pripravuje poslednú ponuku za Mbappého

Autor: Marek
5 komentárov

Paris Saint-Germain bojuje o to, aby Kylian Mbappé podpísal novú zmluvu, hoci náklady na toto rozhodnutie budú obrovské, analyzuje MARCA.

December by mohol byť kľúčovým mesiacom v telenovele súvisiacej s Mbappém. Paris Saint-Germain má útočníkovi predložiť nový návrh na predĺženie zmluvy a Real Madrid očakáva, že ho hráč odmietne a ešte v januári podpíše predbežnú dohodu s Los Blancos.

PSG sa nevzdáva, aj keď nový kontrakt Francúza bude pre klub veľmi drahý a bude podliehať mnohým podmienkam.

Vo Francúzsku sú zmluvné opcie zakázané, ktoré umožňujú hráčovi jednostranne ukončiť zmluvu, napríklad zaplatením klauzuly o vykúpení.

Ako sa uvádza v mnohých správach, PSG tento rok prisľúbilo futbalistovi rokovania s Realom Madrid a tento sľub nesplnilo, teraz sa predpokladá, že ak 22-ročný hráč predĺži zmluvu, bude to len o jeden rok, do konca sezóny 2022/23.

Všetko preto, že skôr či neskôr bude chcieť z Paríža odísť a nedôvera voči vedeniu Les Parisiens ho núti uzavrieť kratšiu zmluvu.

Druhou témou sú dane. Mbappé by mohol vyskočiť na úroveň miezd Neymara či Lea Messiho, no klub to bude stáť oveľa viac kvôli daňovým úľavám pre zahraničných hráčov vo Francúzsku.

Takzvaný režim impatriácie im umožňuje oslobodiť od dane 30 % z celkovej čistej platby a klub toto riešenie využíva v prípade Brazílčana, Argentínčana či Sergia Ramosa.

V prípade Mbappého takáto možnosť neexistuje a celá navrhovaná čistá suma bude podliehať dani vo výške 45 %.

Okrem toho pribudnú aj otázky sociálneho zabezpečenia, ktoré vo Francúzsku tiež musí hradiť klub a ktoré zvyšujú hrubú celkovú sumu až o 9 %.

Ak PSG ponúkne futbalistovi v novom návrhu 30 miliónov eur v čistom (posledný návrh v lete bol 25 miliónov eur), tak celkovo minie na Francúza cez 60 miliónov eur v hrubom ročne.

Toto nie je koniec, pretože po prípadnom podpise nového kontraktu stojí v rade aj Monako.

V roku 2017 bolo oznámené, že PSG kúpilo útočníka za 180 miliónov eur, ale len 145 miliónov eur bola základná suma. Ďalších 35 miliónov eur, ktoré boli rozhodujúce pre presvedčenie materského klubu. Jednoducho Les Parisiens vyplatia Monaku nemalú čiastku, ak bude Mbappé predaný alebo zmluva obnovená.

Ak teda napríklad Mbappé predĺži zmluvu s opciou náhrady mzdy do začiatku sezóny v decembri, len v súčasnej súťaži to bude PSG stáť spolu s výplatou do Monaka asi 100 miliónov eur a to bude zahŕňať aj potenciálny podpisový bonus, titulové prémie či ceny za jednotlivé úspechy.

MARCA zdôrazňuje, že Real Madrid zostáva pokojný a čaká na rok 2022, aby v tejto otázke urobil posledný útok.

Los Blancos veria, že môžu získať Francúza na bezplatný prestup, a aj keby sa Mbappé rozhodol zostať v Paríži ešte jeden rok, klub si je istý, že si prevezme Francúza najneskôr v lete 2023.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x