Domov Novinky PSG by chcelo vysúvací trávnik ako má Real Madrid

PSG by chcelo vysúvací trávnik ako má Real Madrid

Po športovom modeli a tréningovom centre teraz Parížania mieria na prestavbu štadióna po vzore Realu Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Jeho hlavným cieľom je pridať do zariadenia zaťahovaciu strechu a zaťahovací trávnik. Po prevzatí Paríža Saint-Germain sa Katarčania rozhodli založiť svoj biznis model na hviezdach, ktoré budú neustále ťahať príjmy podľa vzoru, ako Real Madrid prestaval Florentino Pérez začiatkom tohto storočia.

Potom sa pozornosť sústredila na infraštruktúru a tento rok bolo otvorené tréningové centrum v Poissy, ktorého dizajn vychádzal z Valdebebas, aj keď kopírovali skôr riešenia používané inými anglickými klubmi.

Okrem ihrísk tu bola postavená rezidencia pre prvý tím, sídlo pre školu a učebne a druhá etapa investície zahŕňa výstavbu malého štadióna a hál pre hádzanárov a džudistov (rovnako ako majú Realisti štadión Alfreda Di Stéfana a basketbalovú infraštruktúru vo Valdebebas).

Teraz je čas nasledovať vzor štadióna. Problémy Les Parisiens so zariadením trvajú už roky. V súčasnosti sa klub zúčastňuje výberového konania na kúpu Stade de France (spolu s ďalšími tromi subjektmi sa termín na predkladanie ponúk predĺžil do 3. januára), no podľa L’Équipe uvažuje aj o veľkej rekonštrukcii Parc des Princes.

Mesto nechce štadión predať, ale plány PSG naznačujú, že klub stále dúfa, že objekt prevezme a bude ho rozvíjať. Možnosť prevziať Stade de France je len alternatívou, ktorá vďaka vytrvalosti parížskeho vedenia tento rok nabrala na sile a klub sa snaží stať vlastníkom iba jedného zariadenia.

Denník uvádza, že parížsky klub zadal projekt prestavby štadióna architektonickým firmám Pierra Ferreta a Populous. Hlavnými definíciami takejto potenciálnej rekonštrukcie sú modernosť, ambície a luxus a základnými riešeniami majú byť zaťahovacia strecha a zaťahovací trávnik inšpirovaný novým Santiagom Bernabéuom.

Mnoho klubov má iné možnosti rozšírenia trávnatého ihriska, no noviny naznačujú, že PSG by chcelo skopírovať systém, aký bol použitý na Santiago Bernabéu.

Medzi ciele patrí aj zvýšenie kapacity zo 47 000 miest na sedenie až na 60 000 miest vrátane zamerania sa na VIP boxy, na čo dával dôraz aj Real Madrid.

Tento rozsah prác a druhý projekt rekonštrukcie štadióna môžu klub stáť až jednu miliardu eur. Možnosť odkúpiť Stade de France by stála 300-400 miliónov eur.

Treba však ešte vyriešiť základný problém a dohodnúť sa s mestom, ktoré o predaji objektu nechce ani počuť. K informáciám denníka sa oplatí pridať poznámku Florentina Péreza z posledného valného zhromaždenia Realu Madrid, kde prezident potvrdil, že klub si nechal patentovať technológiu ukrývania trávnika.

Zatiaľ však nie sú informácie o tom, aké presne princípy takéhoto patentu fungujú a čo by sa muselo stať, ak by niekto chcel použiť podobné riešenie.

zdroj: lequipe.fr

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x