Domov Prestupy Prvý kontakt

Prvý kontakt

Zástupca Realu Madrid odcestoval do Nemecka, aby nadviazal kontakt s Judeom Bellinghamom a jeho okolím.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Cieľ je jasný: presvedčiť hráča, aby sa presťahoval do hlavného mesta Španielska.

Jude Bellingham je pre Real Madrid cieľom číslo jeden pre nadchádzajúce prestupové obdobie. Los Blancos považujú anglického stredopoliara za kľúčového pri pokračovaní obnovy stredu poľa, ktorá sa začala príchodom Camavingu a Tchouaméniho.

Los Blancos už začali loviť hráča Borussie Dortmund. Hneď ako dali predstavitelia Realu tomuto prestupu zelenú, podľa denníka AS odcestoval zástupca klubu do Nemecka, aby sa stretol s hráčom a jeho rodinou.

Cieľ je jednoduchý: spoznať Judea bez agentov a ukázať mu prednosti najlepšieho klubu na svete. Čerešničkou na torte je presvedčiť ho, že viesť ideálnu kariéru nie je možné bez prestupu do Realu Madrid.

Stretnutie v Dortmunde má tiež rozptýliť akékoľvek pochybnosti Bellinghama, ako aj objasniť detaily každodenného chodu klubu. Tento manéver nie je ojedinelý. Podobným spôsobom sa klub „predstavil“ hráčom ako Tchouaméni, Vinicius, Valverde či Rodrygo.

Nestačí však presvedčiť iba samotného hráča. Real Madrid v skutočnosti čelí bitke o jeho akvizíciu s Liverpoolom. Podľa Sport Bildu sa Liverpool posunul na pole position v boji o podpis hráča.

Vo Valdebebas však nestrácajú nádej. Záväzné rozhodnutie zatiaľ nepadlo. Los Blancos majú už roky výborný vzťah s Borussiou Dortmund, čo môže fungovať v ich prospech, no posledné slovo bude mať aj tak Bellingham.

Liverpool a Real vedia, že budú musieť minúť minimálne 100 miliónov eur. Podľa denníka AS by ponuka španielskeho majstra mohla dosiahnuť až 140 miliónov eur (100 plus 40 v bonusoch).

Je jasné, že Bellingham chce z Dortmundu odísť. Angličan sa odmietol stretnúť s vedením, ktoré sa chcelo baviť o predĺžení zmluvy. Vedenie klubu chce, aby 19-ročný hráč zostal, ale napokon k žiadnej diskusii nedošlo. Stretnutie medzi stranami sa neuskutočnilo a dôvody neboli zverejnené.

V súčasnosti predstavitelia Dortmundu nechcú dávať žiadne náznaky o budúcnosti Bellinghama. Tvrdia, že chcú, aby zostal, aspoň do konca jeho súčasnej zmluvy, ktorá platí do júna 2025.

„Jude sa v Borussii Dortmund cíti veľmi, veľmi pohodlne. Ale nemali sme žiadne nové rozhovory, zatiaľ sme nedostali žiadne ponuky. Stále má zmluvu na dva roky a je veľmi dôležitou súčasťou tohto tímu. Potrebujeme ho na dosiahnutie našich cieľov v tejto sezóne a sme radi, že sa aj naďalej sústreďuje na futbal a že momentálne nemá v hlave priestor na iné veci,“ povedal pred pár týždňami Sebastian Kehl, športový riaditeľ BVB.

Prestup Bellinghama by mohol byť kľúčovým faktorom v budúcnosti Toniho Kroosa. Príchod Angličana by jednoznačne zvýšil konkurenciu v strede poľa Los Blancos.

33-ročný Nemec sa stále nerozhodol, no ak by do Realu prestúpil, na striedačke by určite nebol. Trochu iná situácia je u Luku Modriča, ktorý je bez ohľadu na situáciu vo svojej funkcii ochotný v klube zotrvať aj ďalší rok. Ale prioritou je Bellingham.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x