Domov Novinky Prvý domáci zápas, prvá výhra pre Castillu

Prvý domáci zápas, prvá výhra pre Castillu

Autor: Dávid

Zverenci trénera Raúla počas tohto víkendu odohrali zápas 2. kola ligovej súťaže Primera RFEF. Zároveň sa jednalo o premiéru v domácom prostredí a tá sa podarila na výbornú.

Rezerva Realu Madrid v sobotu odohrala svoj druhý ligový zápas proti súperovi zo San Fernanda. Výkop zápasu bol naplánovaný na 21:30 a zároveň predstavoval domácu premiéru Castilly v novej súťaži. Dejiskom zápasu preto nemohol byť žiaden iný štadión než Estadio Alfredo Di Stéfano.

Po smolnej prehre v úvodnom zápase proti súperovi z Linense si tak Castilla rozhodne chcela napraviť pokazené renomé. Proti silnému minulotýždňovému vyzývateľovi sa pritom neprezentovala vôbec zle. Z bojovného výkonu však nakoniec body neboli, no tréner Raúl mal rozhodne na čom stavať do zápasu so San Fernandom.

Zápas

Prvý polčas

Fanúšikov Castilla za gólom nenechala čakať dlho a tri body jej voňali už od úvodného hvizdu. V skorej tretej minúte po výbornej spolupráci dvoch nádejných talentov A-mužstva Gutierreza a Arribasa sa po centri najlepšie vo vzduchu zorientoval práve druhý spomínaný a hlavou z hranice jedenástich metrov prekonal brankára hostí.

Tlak domácich pokračoval naďalej a v dvanástej minúte po kontakte v šestnástke na hráča Latasu si štadión pýtal pokutový kop. Hlavný rozhodca mal však dobrý výhľad a situáciu ako faul nevyhodnotil. Hostia z San Fernanda nestačili stíhať brániť jeden protiútok za druhým a hoci previerka Arribasa z 34. minúty ešte gólom neskončila, brankár hostí Perales už o minútu na to lovil loptu zo siete druhýkrát. Na skvelú prízemnú strelu Arrandu z hranice šestnástky k pravej žrdi nemal nárok a Castilla tak kráčala pevným krokom za víťazstvom. Hostia nepôsobili vôbec nebezpečne a tak sa tímy rozchádzali do šatní s polčasovým výsledkom 2:0.

Druhý polčas

Ani po zmene strán sme sa lepšieho výkonu zo strany hosťujúceho celku nedočkali a tak pokračovala hitparáda striel domácich zverencov Raúla. Obrana San Fernanda odolávala už o niečo statočnejšie a bezgólový druhý polčas udržala až do 66. minúty. Tu spornú situáciu v šestnástke vyhodnotil hlavný rozhodca ako nepriamy kop a ten sa stal vodou na mlyn pre rozbehnutého Arribasa. Ten šikovne loptu priťukol Gutierrezovi, ktorý nekompromisne loptu napálil skrz hradbu tiel až do brány. Náskok tak narástol už o 3 góly.

Výborný výkon zavŕšila čerešnička na torte zo 75. minúty. Rýchly protiútok hráčov v bielych dresoch po krížnej prihravke Marvina, ktorú po medzi nohy prepustil spoluhráčovi Arribas, upratal do siete Latasa. Jednoducho futbalová poézia. Zázrak sa do konca zápasu už nekonal a po skvelom výkone si hráči Castilly nechali všetky tri body doma.

Prehľad zápasu

4-Real Madrid Castilla: Fuidias, Santos, Miguel Gutiérrez, Gila (Carrillo, 73’), Pablo Ramón, Marvin (Peter, 76’), Dotor, Latasa (Jaume Jardí, 76’), Arribas (David, 84’), Morante a Aranda (Salazar, 84’).
0-San Fernando: Perales, Diounkou, S. Ayala, Biabiany (Carbó, 53’), Sergio Cortés (Ferrón, 53’), Dopi (Luka Cveticanin, 77’), J. Rodríguez, J. Agüero, Bicho, Djak Traoré (Eguelfi, 68’) a Manu Moreno (Callejón, 68’).

Góly
1-0 (min. 2): Arribas.
2-0 (min. 35): Aranda.
3-0 (min. 67): Miguel Gutiérrez.
4-0 (min. 75): Latasa.

Zhrnutie

Prvý domáci zápas v novej súťaži tak zverenci Raúla zvládli na výbornú. Dokázali sa tak postaviť na nohy po prehre v prvom zápase a dobré výsledky v príprave sa tak neukazujú ako náhodné.

Fanúšikov Los Blancos môžu tešiť najmä skvelé výkony nádejných talentov Arribasa a Gutiérreza s ktorými môžeme už čoraz viac počítať i do prvého tímu. Ďalším súperom Castilly bude UCAM Murcia, tej po dvoch kolách patrí v tabuľke s jedným bodom až 17. miesto.

zdroj: realmadrid.com, halamadrid.sk, flashscore.sk