Domov La Fábrica Pridá Álvaro Rodriguez niečo navyše?

Pridá Álvaro Rodriguez niečo navyše?

Álvaro Rodríguez bol zaradený do prvého tímu Realu Madrid na sobotňajší zápas proti Osasune.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Uruguajský diamant zažiaril v posledných týždňoch na svojom kontinente, kde sa zúčastnil juhoamerického šampionátu do 20 rokov, takže jeho prítomnosť na 21-člennom zozname povolaných hráčov by nemala byť prekvapením. Najmä keď v zostave chýba Karim Benzema.

Únava Karima Benzemu, ktorá ho vyradila z najbližšieho ligového zápasu kráľov, opäť prinášajú tému chýbajúcej nominálnej náhrady za vynikajúceho Francúza.

A hoci v El Sadare pravdepodobne opäť uvidíme jedného z krídelníkov na „deviatke“, Carlo Ancelotti bude mať v zálohe mladíka Álvara Rodrígueza.

Hráč Castilly je nádejou na vyplnenie medzery – ktorá sa mimochodom objavuje čoraz častejšie – po držiteľovi Zlatej lopty.

Medzera, ktorú Carletto nedokázal zaplniť hráčmi z prestupového trhu, pretože, ako píše MARCA, kráľovský klub nedokázal nájsť hráča, ktorý by mohol tímu ponúknuť niečo nové, čo je ťažké, keď máte vo svojich radoch univerzála Benzemu.

Dať niečo navyše

Jedinečné fyzické parametre (výška 193 centimetrov) znamenajú, že taliansky tréner môže siahnuť do vlastného zázemia po niečom navyše.

„Darí sa mu. Zúčastnil sa juhoamerického šampionátu hráčov do 20 rokov, preto nebol dlhšie nominovaný, ale teraz už bude. Je to chlapec, ktorému dôverujeme, s profilom, ktorý nemáme: veľmi vysoký, dobre hlavičkuje. Môže nám pomôcť,“ ubezpečil Carletto na tlačovej konferencii pred zápasom s Osasunou.

V prospech El Tora nehovorí len výška. Jeho dynamika a pohyblivosť mu tiež umožňujú efektívne hrať za tím bližšie k zadnej línii ihriska, čo je koniec koncov miesto, kde v bielom drese začínal.

Potom sa však na futbalovej dráhe objavil Raúl a nanovo definoval svoju pozíciu. Práve na „deviatke“ by mal naplno rozvinúť svoj potenciál.

„Ak môj syn niečím je, vďačí za to Raúlovi, ktorý mu každý deň radí a vracia ho na zem, keď vidí, že je v oblakoch. Keď prídem do Madridu, chcem ho objať,“ povedal otec mladého futbalistu v rozhovore pre Marcu.

Vlastný „Haaland“

Čím viac sa blíži koniec sezóny, tým intenzívnejšie nás budú bombardovať zvesti o prestupe škandinávskeho Vikinga na Bernabéu. Čo ak si Los Blancos vytvorili vo Valdebebas vlastného Haalanda? Podobností je hneď niekoľko.

Najzjavnejšie sú jeho výška (Nór je len o centimeter vyšší), dominantná ľavá noha, ktorá je medzi útočníkmi ako svätý grál, úžasná dynamika napriek spomínaným fyzickým predpokladom a samozrejme, gólový inštinkt.

Ten Rodríguez dokázal na juhoamerickom šampionáte hráčov do 20 rokov, keď snajper narodený v roku 2004 strelil v šiestich dueloch päť gólov.

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x