Domov Novinky Prezident UEFA o Florentinovi Pérezovi: Je to idiot a rasista!

Prezident UEFA o Florentinovi Pérezovi: Je to idiot a rasista!

Portál The Objective pokračuje v zverejňovaní únikov informácií spojených s bývalým prezidentom Španielskej futbalovej federácie. V najnovšej epizóde poukazuje na to, ako prezident UEFA urazil prezidenta Realu Madrid.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Zákulisné rozhovory medzi Luisom Rubialesom, vtedajším prezidentom RFEF, ktorý hovoril v mene prezidenta UEFA Aleksandara Čeferina, a Gerardom Piquém, vtedajším hráčom Barcelony, ktorý konal s podporou Lea Messiho, si môžete prečítať v tomto článku.

V ďalšom úniku The Objective poukazuje na pocity Alexandra Čeferina voči Florentinovi Pérezovi, prezidentovi Realu Madrid. Ich vzťahy sa začali zhoršovať v roku 2019, keď sa začalo intenzívnejšie pracovať na Superlige mimo štruktúry UEFA.

Portál dnes zverejňuje konverzáciu z aplikácie WhatsApp medzi Čeferinom a Luisom Rubialesom zo 6. decembra 2019.

Prezident UEFA sa nedávno pre médiá vyjadril k plánu vytvoriť Superligu, ktorú považuje za „projekt, ktorý zničí futbal a jeho prostredie“, a označil ho za „sebecký“ a „egocentrický“. Niekoľko hodín po zverejnení týchto vyjadrení sa s prezidentom UEFA skontaktoval cez WhatsApp Rubiales.

Rubiales okrem iného poukázal na to, že v Španielsku sú niektoré médiá „platené spoločnosťou Tebas“. Prezident UEFA mu odpísal: „Nemaj obavy. Vždy vás budem podporovať!“.

Ako rozhovor pokračoval, prezident Španielskej futbalovej federácie sa snažil upokojiť napätú situáciu medzi UEFA a Florentinom.

Rubiales napísal: „Na základe toho, že sme sa stretli s prezidentom UEFA, sme sa rozhodli, že sa budeme snažiť o to, aby sa UEFA dostala do finále. Florentino, Bartomeu a ja sme sa snažili hľadať kandidáta proti Tebasovi, ale myslím, že teraz je Florentino proti mne. Ja však budem pokračovať ďalej. Postoj UEFA je čestný.“

Prezident UEFA uviedol: „V tejto súvislosti som sa obrátil na prezidenta UEFA s prosbou o pomoc: Sme silní. Ak chceš, môžem sa s Florentinom porozprávať.“ Po tomto vyjadrení mala nasledovať slovná výmena:

Rubiales: „Porozprávam sa s Florentinom, pretože ak tu v Španielsku budem mať proti sebe Tebasa a Florentina, bude to pre mňa nemožné.
Rubiales: „Zamyslime sa nad tým, čo by bolo najlepšie. Je to veľmi hrdý muž.
Rubiales: Myslím, že sa môžeme pokúsiť o rozhovor a všetko upokojiť, ale ja zostanem stopercentne s vami. O to sa neboj.“
Rubiales: „VŽDY
Čeferin: „Aj ja som hrdý, nezabúdaj na to. Nechcem sa s ním rozprávať. Urobil by som to len kvôli tebe. Je to idiot a rasista! Neupokojuj ma, nepotrebujem to. Len chcem, aby si bol silný.“

The Objective dodáva, že tieto slová sa rozhodol zverejniť kvôli ich nepopierateľnej informatívnej hodnote, ktorá nám umožňuje pochopiť mieru napätia a nevraživosti, ktorá existuje medzi prezidentmi UEFA a Realom Madrid. Doteraz však tento stret nevstupoval na osobné územie.

Na záver portál pripomína, že: 1. júna obaja zasadnú do čestnej lóže na štadióne Wembley na finále Ligy majstrov, že v predchádzajúcich nahrávkach Rubiales potvrdil, že Čeferin uprednostňuje Barcelonu pred Realom Madrid a že UEFA sa zatiaľ pomerne pokojne vyjadruje ku korupčnému škandálu Barcelony, ktorý sa týka platenia zástupcu šéfa španielskych rozhodcov.

Zdroj: theobjective.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x