Domov Prestupy Prezident Bayernu: Daviesa si chceme ponechať

Prezident Bayernu: Daviesa si chceme ponechať

Alphonso Davies (23 rokov) je primárnym cieľom Realu Madrid na budúce leto pre posilnenie kádra.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Vo vedení panuje absolútna zhoda v tom, že ľavý bek a zároveň hráč Bayernu vyhovuje politike posilňovania kádra: je mladý, je považovaný za rozdielového hráča vo svojej pozícii.

Jeho zmluva končí v júni 2025 a v lete bude ten pravý čas na vyjednávaciu pozíciu pre Real Madrid, keďže hráč už odmietol ponuky Bayernu na predĺženie zmluvy.

Lídri klubu v tichosti pracujú už viac ako rok, aby dali Kanaďanovi vedieť, že on je hlavným cieľom klubu, a ako uviedlo Relevo, sú teraz optimistickejší ako kedykoľvek predtým. V skutočnosti, ak sa k operácii nepristúpilo minulé leto, bolo to z dvoch dôvodov: pre Mendyho sa nenašiel klub (Francúz odísť nechce) a v kanceláriach na Bernabéu sa predpokladalo, že dva roky pred koncom zmluvy bude chcieť nemecký klub za neho vysoký poplatok.

Prvýkrát sa k celej veci vyjadril aj prezident Bayernu. „Je u nás pod zmluvou do júna 2025, je to jeden z najlepších krajných obrancov na svete.“

„Samozrejme, že si chceme ponechať Daviesa a dúfam, že aj on chce zostať,“ povedal Hainer.

Davies by bol ideálnym riešením, nakoľko dvaja súčasní obrancovia, ktorí sú v klube – Mendy a Fran García zatiaľ nepresvedčili. Prvý menovaný z dôvodu opakujúcich sa zdravotných problémov a španielsky obranca sa prezentoval zásadnými chybami v obrannej činnosti, aj keď samozrejme u neho sa predpokladá progres, keďže je stále mladý a perspektívny.

zdroj: Twitter, Relevo

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x