Domov Novinky Prestupové posolstvo Realu Madrid sa nemení

Prestupové posolstvo Realu Madrid sa nemení

V útoku využiť opciu len na prestup špičkového mena, jeden veľký transfer ročne, rešpektovať súčasné zmluvy, útočník je už kúpený, Karim Benzema je stále primárnou možnosťou - posolstvo Realu Madrid o prestupoch sa nemení. MARCA nám opäť pripomína, že je to iný svet ako svet internetových fám.

Autor: Marek
2 komentáre

Vonku je veľa hluku. Vo Valdebebas je ho oveľa menej. MARCA v komentári k plánom kráľovského klubu píše o strete dvoch svetov: toho s fámami proti tomu s rozhodnutiami založenými na logike spojenej s číslami a existujúcimi zmluvami.

Mnohí volajú po dôkladnej revolúcii, ale realita ukazuje, že prakticky nikto nechce Real Madrid opustiť. V predchádzajúcich rokoch boli hlavnými príkladmi Gareth Bale, Isco či Marcelo a teraz Eden Hazard, ktorý uvažuje o tom, že v klube zostane ešte rok a dodrží tak svoju zmluvu. Kráľovský klub ho nebude nútiť odísť, pretože na to nemá kapacity.

V médiách sa už spomínajú mená 6 až 7 trénerov, ktorí by mohli prevziať mužstvo, keď súčasnému trénerovi vyprší zmluva. Tento tréner má v praxi viac skúseností a úspechov ako jeho potenciálni nástupcovia dokopy.

Zoznam potenciálnych posíl je ešte dlhší, ale MARCA opakuje správu, ktorá je už všetkým známa: Real Madrid zachováva pokoj a ak podnikne veľký prestup, bude to len jeden. Očakáva sa, že tohtoročnou prioritou bude Jude Bellingham.

Real Madrid nezopakuje prípad Luku Jovića, teda výrazný prestup futbalistu, ktorý nie je považovaný za špičkového. Niektorí sa pýtajú, prečo vtedy priviedli Hazarda, ale ide jednoznačne o odlišné situácie. Srb sa mimochodom rozhodol opustiť Real a chcel sa opäť cítiť ako futbalista.

Belgičan má iné zmýšľanie, hoci v posledných 36 klubových zápasoch od septembra nastúpil len trikrát a celkovo odohral 142 minút.

Dôležité je, že Real Madrid už útočníka kúpil. Ide o Endricka, hoci len na sezónu 2024/25. MARCA zdôrazňuje, že ďalší prestup na tento post by bol prakticky možný len v prípade, ak by išlo o Erlinga Haalanda, ktorého odchod zo City je možný tiež najskôr v roku 2024. K dnešnému dňu sa príchod žiadneho útočníka neuskutoční, ak klub nebude mať na dosah špičkovú ponuku.

Plán pre útok je teda jasný: Karim Benzema zostáva, čo klub považuje za istotu, jeho alternatívami sú Rodrygo Goes a Álvaro Rodríguez po presune z Castilly na miesto Mariana, ktorému končí zmluva.

Plán by sa, samozrejme, zmenil, ak by sa Francúz rozhodol opustiť Real Madrid a zamieriť do Saudskej Arábie, kde ho stále lákajú obrovské peniaze.

V prípade Kyliana Mbappého sa nič nemení. Real Madrid nemá vzťah s PSG, ktorého katarskí majitelia nepripúšťajú myšlienku na jeho odchod teraz alebo ak vôbec niekedy. Kráľovskí hráči sa tentoraz na útočníkovu situáciu ani len nepýtajú.

Ba čo viac, sú presvedčení, že ak chce Mbappé odísť, problém je výlučne na jeho strane. Správy a odkazy od jeho okolia o záujme odísť, ako aj slová samotného hráča po prehrách s Bayernom, považujú za nedôveryhodné.

Predĺženie zmlúv

Prvé ponuky na predĺženie zmluvy dostali Nacho, Toni Kroos, Marco Asensio a Karim Benzema. Títo štyria vedia, že klub by s nimi rád počítal aj naďalej. Luku Modriča a Daniho Ceballosa zatiaľ nekontaktovali, čo znepokojuje najmä Chorváta, ktorý však ubezpečuje, že na kráľovský veľkoklub si počká až do úplného konca.

Španiel zostáva pokojný, pretože vidí, že ak by nedostal novú zmluvu, znamenalo by to, že by veľa nehral a že by bolo pre neho lepšie nájsť si nový tím.

Prvou novou tvárou okrem Álvara bude Fran García, ktorý sa po účinkovaní v Rayo Vallecano vracia do Realu Madrid. Veľkú šancu na návrat má aj Brahim Díaz. Na presun z Castilly čaká aj Sergio Arribas, ale stále nie je jasné, či by pre samotného hráča nebolo lepšie nasledovať Carvajalov plán, teda odísť na 1-2 sezóny do prvoligového tímu a vrátiť sa s väčšou zrelosťou.

Ďalšie posily závisia od rozhodnutia Odriozolu, Valleja či Hazarda, s ktorými sa dnes nepočíta a nebude počítať ani v budúcej sezóne. Všetci však majú platné zmluvy. Otázna zostáva aj situácia Andrija Lunina, o ktorom sa hovorí, že hľadá možnosti, ako hrať významnú úlohu v dôležitom tíme.

Téma Carla Ancelottiho zostáva nezmenená. Brazília sa netají tým, že by ho rada získala a Talian ponuku neodmieta, ale jeho prioritou je zostať v Madride. O všetkom sa rozhodne do konca sezóny. Na tieto rozhodnutia čaká aj klub, ktorý zatiaľ nehovoril so žiadnym z trénerov spomínaných v médiách.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x