Domov Prestupy Prestup do Bellinghama otázkou niekoľkých dní

Prestup do Bellinghama otázkou niekoľkých dní

S prestupom anglického stredopoliara je už takmer všetko urovnané a Los Blancos dolaďujú posledné detaily s Borussiou, aj keď niektorí novinári tvrdia, že ostáva už len určiť obsah oficiálneho oznámenia.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Po vypadnutí z Ligy majstrov začal klub pracovať na plánovaní ďalšej sezóny. Prvými úlohami bolo posilniť dôveru v Ancelottiho a pokúsiť sa dosiahnuť dohodu o končiacich kontraktoch. Prioritou je však čo najskôr po skončení sezóny Borussie Dortmund dotiahnuť prestup Judea Bellinghama.

Pred niekoľkými týždňami dosiahol Real Madrid to najdôležitejšie, a to presvedčiť anglického reprezentanta, aby bol súčasťou Los Blancos v budúcej sezóne.

Dohoda s ním je spečatená a zmluva bude platiť šesť rokov. Ako kľúčová sa ukázala byť vôľa samotného hráča, ktorý uprednostnil športový projekt prezentovaný Los Blancos pred klubmi z Premier League, informuje Relevo.

Zmluva s Dortmundom ešte nie je uzavretá, aj keď vzťah medzi oboma klubmi je už dlhé roky fantastický a je veľmi pravdepodobné, že nakoniec dospejú k definitívnej dohode, pričom niektorí novinári tvrdia, že chýba už len oficiálne oznámenie.

Najťažšie bolo presvedčiť hráča a to sa podarilo. Real chce, aby sa prestup uskutočnil za sumu blízku 100 miliónom eur a Nemci to chcú trochu navýšiť, čo sa určite vyrieši bonusmi, ktoré prestup predražia.

24 hodín po prehre s Mainzom išiel anglický stredopoliar na súkromné ​​stretnutie s predsedom Hansom-Joachimom Watzkem. Rozlúčkového rozhovoru sa zúčastnil aj športový riaditeľ Sebastian Kehl a jeho tréner Edin Terzic, s ktorým sa už pár hodín pred kľúčovým zápasom rozprával o tom, že nebude v základnej jedenástke, lebo sa necítil na 100% fit po zdravotnej stránke.

Prestupový týždeň

Real Madrid má pred sebou ešte jeden zápas a riaditelia dúfajú, že všetko bude dokončené počas týždňa po tomto zápase, aby sa mohli sústrediť na ďalšie posily.

Analyzovaný bude aj prestupový trh útočníkov, keďže odchod Asensia sa neočakával a môže sa tak priviesť ďalší hráč.

Čo sa týka stredu poľa, toto je oblasť, ktorá sa považuje za dobre zabezpečenú na dlhé roky. Rokovania so Ceballosom stále prebiehajú.

Je logické, že budúca sezóna bude pre Kroosa (33) a Modriča (37) tou poslednou. Real Madrid si zabezpečil stred poľa mladými hráčmi: Tchouaméni (23), Camavinga (20), Valverde (24), Bellingham (19) a Ceballos, ktorý má 26 rokov.

Hráčov, ktorí aj napriek svojmu veku už zažiarili na najvyššej úrovni a ktorí budú zodpovední za to, že absencia dvoch najvýznamnejších stredopoliarov v klubovej histórii nebude taká citeľná.

zdroj: marca.com, relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x