Domov Novinky Prepletené osudy Tchouaméniho a Koundého

Prepletené osudy Tchouaméniho a Koundého

Keď Aurélien Tchouaméni a Jules Koundé v roku 2017 vyhrali národný šampionát do 17 rokov z Bordeaux, zrejme si nemysleli, že ich kariéra bude pokračovať aj v Španielsku.

Autor: Marek
0 komentár

Alebo aspoň nie takto. Dnes je prvý hráčom Realu Madrid, zatiaľ čo druhý práve prestúpil do Barcelony.

Priateľstvo medzi stredopoliarom a obrancom začalo v akadémii v Bordeaux a trvá dodnes. Obaja sa stali prakticky neoddeliteľnými priateľmi, ale rozsah ich talentu nutne v určitom okamihu zväčšil geografickú vzdialenosť medzi nimi.

Aurélien zostal vo Francúzsku a pripojil sa k Monaku. Jules zasa odišiel do Sevilly. Od ďalšej sezóny sa z priateľov stanú aspoň dvakrát do roka „blízky nepriatelia“.

Obaja síce skončili v tímoch stojacich na oboch stranách barikády, no nepriamo prispeli k záchrane svojho materského klubu.

Bordeaux na pokraji bankrotu získalo šesť miliónov za Koundého a ďalších päť za Tchouaméniho vďaka percentám z tržieb.

To umožnilo Girondistom vyhnúť sa zostupu do nižších divízií a začať ďalšiu sezónu v zadnej časti Ligue 1.

Kariéra Koundého a Tchouaméniho má okrem ich vzťahu mnoho ďalších spoločných bodov. Stačí povedať, že ich záujmy zastupuje ten istý agent Jonathan Kebe z Excellent Sport Nation.

Spoločná vášeň NBA

Aurélien a Jules sú tiež nadšencami amerického basketbalu. Nedávno sa dokonca spolu vybrali na zápas NBA, čo prezentovali spolu aj na Instagrame.

Jediný rozdiel je v tom, že prvý je fanúšikom Philadephie 76ers a druhý je fanúšikom Clevelandu. V tej chvíli však ešte nevedeli, aký bude ich osud.

Nový hráč Barcelony ešte mohol svojmu spoluhráčovi poskytnúť cenné informácie o La Lige.

Toto leto sa Koundé a Tchouaméni stretli aj v Los Angeles, kde trénovali v rámci predsezónnej prípravy.

Na stretnutie si vybrali Fabrice Gautier v Beverly Hills. Jonathan Kebe sa najskôr zaoberal záujmami basketbalistov, keďže si založil vlastnú agentúru a rozšíril svoje podnikanie.

Stredopoliar a obranca v rovnakom veku s dvojmesačným odstupom, debutovali aj za francúzsku reprezentáciu, potom s ňou spoločne vyhrali pohár Ligy národov.

Počas tréningových kempov je káder neoddeliteľný. Aj keď takto môžu reflektovať rozchod po odchode z Bordeaux.

„Pýtal som sa Julesa, ako vyzerá reprezentácia zvnútra. Okrem Monaka v skutočnosti vždy, keď som sa pridal k nejakej skupine, už tam bol. Povedal som mu, že mi razí cestu,“ povedal Tchouaméni v jednom z rozhovorov.

V El Clásicu sa však blízke vzťahy nebudú počítať. Na pár hodín v roku sa z nich stanú svojim spôsobom smrteľní nepriatelia.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x