Domov La Fábrica Predbežná dohoda s Bayerom o Ikerovi Bravovi

Predbežná dohoda s Bayerom o Ikerovi Bravovi

Los Blancos napokon v súboji o 17-ročný španielsky talent vyhrali.

Autor: Marek
0 komentár

Real Madrid a Bayer Leverkusen dosiahli predbežnú dohodu o Ikerovi Bravovi. Španielsky útočník, ktorý Barcelonu opustil pred rokom, je veľmi blízko k tomu, aby sa stal Raúlovým novým hráčom, hoci zmluva ešte nebola uzavretá.

Agenti útočníka odcestovali v posledných hodinách do Nemecka, aby všetko dohodli a obchod uzavreli ešte tento týždeň.

Zmluva, ktorá bude podpísaná, ak nenastanú komplikácie, bude mať formu hosťovania (s finančnou náhradou) na jednu sezónu s možnosťou odkúpenia v závislosti od športového výkonu.

Splní sa tak želanie Ikera Brava a to aj napriek tomu, že jeho pozornosť už predtým upútalo Atlético, s ktorým už bolo dohodnuté hosťovanie na dve sezóny s možnosťou odkúpenia.

V Leverkusene však pochopili, že najlepším riešením je v tomto prípade počúvať hráča.

A futbalista si vybral Real Madrid, takže je čas ukončiť rozhovory. Kľúčovým bodom, ktorý zdržal transakciu, je percento, ktoré bude zahrnuté do budúceho predaja.

Ramón Álvarez de Mon oznamuje, že Los Blancos zaplatia 150 000 eur za ročné hosťovanie plus 100 000 eur vo forme bonusov.

Los Blancos budú môcť získať futbalistu za približne 6 miliónov eur, pričom Bayer si ponechá 15 % z budúceho predaja hráča.

Real Madrid vníma Brava ako posilu Castilly a dokonca aj Juvenilu A v mládežníckej lige UEFA.

Útočník, narodený 13. januára 2005, minulé leto opustil akadémiu Barcelony. Dôvodom bolo, že Katalánci ho chceli zaradiť do Juvenilu B (U-18), nie do Juvenilu A (U-19).

V Bayeri sa mu podarilo debutovať v prvom tíme 27. októbra 2021 pri pohárovej prehre 1:2 proti Karlsruhe. 7. novembra debutoval v Bundeslige. V zápase proti Herthe (1:1) sa objavil na ihrisku na 11 minút.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x