Domov Novinky Prečo si to Hazard rozmyslel?

Prečo si to Hazard rozmyslel?

Eden Hazard v marci povedal, že chce dodržať zmluvu s Realom Madrid a zostať s tímom ešte rok. Postoj Belgičana sa začiatkom mája zmenil.

Autor: Marek Varga
2 komentáre

„Možno odídem v lete. Mám ešte rok do konca zmluvy a je to na rozhodnutí klubu. Ak klub povie „Eden, ďakujem za tieto štyri roky, ale musíš odísť“, musím to akceptovať, pretože je to normálne. Ale radšej chcem hrať viac a ukázať, že hrať viem, že som dobrý hráč.“

‚Mám ešte rok zmluvy a musím ukázať svoje, ale nie je to ľahké: nehrám, chcem hrať viac… Naozaj ma to mrzí, mrzí ma to,“ povedal Hazard v novembri pred začiatkom majstrovstiev sveta v rozhovore s Mariom Corteganom.

V zime sa opäť objavila správa, že Belgičan sa chystá dodržať zmluvu bez ohľadu na plány klubu. Potvrdilo to okrem iných aj The Athletic a sám futbalista to potvrdil v rozhovore pre belgickú RTBF pred marcovým reprezentačným kempom.

Prečo teda júnové rozhodnutie o ukončení zmluvy?

Cortegana povedal, že všetkých prekvapilo ukončenie tohto kontraktu, pretože niekoľko týždňov táto téma existovala v hráčovej hlave.

Novinár tvrdí, že všetko sa začalo meniť po prvom zápase proti Manchestru City, keď zástupcovia hráča odleteli na zápas do Madridu. Potom sa v diskusiách s Edenom a jeho rodinou začala zvažovať možnosť ukončenia zmluvy.

Novinár The Athletic zdôrazňuje, že klub a tréneri vždy poukazovali na príkladné správanie hráča. Hovorilo sa aj o rozviazaní zmluvy. Obe strany sa rýchlo dohodli na podmienkach a podarilo sa im dohodu uzavrieť ešte pred koncom sezóny.

Väčšina novinárov uvádza, že futbalista sa vzdal polovice svojho posledného ročného platu. Španieli súhlasia s tým, že 32-ročný hráč dostával 15 miliónov eur ročne v čistom [hoci Florentino do roku 2021 tvrdil, že nikto nedostával vyšší základný plat ako 12 miliónov eur v čistom Sergia Ramosa].

Dôležité je, že pred rokom bolo oznámené, že amortizácia prestupu Hazarda bola vynulovaná pokrytím týchto účtovných nákladov z prostriedkov od spoločnosti Legends na rozvoj podnikania nového štadióna.

Ba čo viac, niektorí upozorňujú, že kompenzácia za rozviazanie zmluvy bude vyplatená v rámci tejto sezóny, takže klub vstúpi do ďalších zápasov s veľkou úsporou mzdového rozpočtu.

Hazardove budúce kariérne plány ešte neboli oznámené. Vieme len toľko, že 17. júna pri príležitosti zápasu Belgicka s Rakúskom mu zväz poďakuje za to, že hral v tíme. Eden odohral za národný tím 126 zápasov a strelil 33 gólov, pričom bol kapitánom od roku 2015.

zdroj: Twitch

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x