Domov Novinky Prečo Rodrygo Goes bude mať vždy svoje miesto v tíme

Prečo Rodrygo Goes bude mať vždy svoje miesto v tíme

Autor: PDReal
3 komentáre 1059 videní

Hoci Rodrygo Goes v očiach mainstreamových médií nepatril medzi hviezdy El Clasica, pravý krídelník Realu Madrid bol dôležitou súčasťou výhry na Camp Nou.

Mladý Brazílčan nemôže hrať na svojej preferovanej pozícii na ľavej strane útoku, keďže tu sa udomácnil Vinicius Junior. A predtým zase zdravý Eden Hazard.

Vyhrajte zájazd do Madridu na zápas Real Madrid - Espanyol – VIAC INFORMÁCIÍ

Rodrygo nikdy nerobil rozruch. Našiel spôsob ako prispieť aj napriek tomu, že nemôže preniknúť s krídla k strele svojou silnejšou nohou. Zostal efektívny tým, že sa okrem poskytovania požadovanej intenzity zameral na svoje silné stránky – techniku a prihrávky.

Rodrygo sa stal hrdinom pri výhre 1:0 nad Interom Miláno na San Siro, keď v závere skóroval a potiahol Real Madrid k víťazstvu. Proti Barcelone Rodrygo nebol bodujúcim hrdinom, no bol hrdinom pre svoju neúnavnú snahu.

Rodrygo sa vracal tak ďaleko ako len mohol, aby podporil Lucasa Vazqueza, ktorý musel bojovať s Memphisom Depayom a Ansu Fatim. Dvaja najlepší hráči Barcelony. Vazquez, v ňom mal veľkú podporu. Držal sa dobre. A to aj vďaka nesebeckej defenzívnej práci od Rodryga.

Okrem obrany, ktorá sa nedostala na titulky, ale oceňuje ju každý v rámci klubu, Rodrygo predviedol dve špičkové prihrávky. Prvú pre Karima Benzemu, ktorá mala byť vrátená ďalej sa rútiacemu pravému krídelníkovi, a druhú pre Davida Alabu, ktorá viedol ku gólu. Asistencia bola ďalším príkladom toho, ako sa Rodrygo na prvom krídle transformoval na podceňovaného tvorcu.

Rodrygo hrá ako nesebecký veterán

V minulosti sme o Rodrygovi počuli zvláštne klebety o prestupoch. Ozývali sa hlasy, že nie je vnímaný ako nedotknuteľný ako ostatní nádejní mladí hráči.

Hoci Rodrygo nebol v posledných sezónach hviezdou na úrovni Fedeho Valverdeho alebo Viniciusa Juniora, často zohral kľúčovú úlohu. Videli sme od neho veľké momenty, ako pri víťazstve proti Interu, debutový gól proti Osasune a dokonalý hetrik proti Galatasaray. Takže kvalita tam jednoznačne je.

Rodrygo bude mať vždy miesto v Reale Madrid predovšetkým kvôli mentálnym vlastnostiam. Je to perfektný tímový hráč. Rodrygo môže hrať kdekoľvek v útoku. Vie brániť. Vie tvoriť. Dokáže skórovať aj v tých najväčších momentoch. Je dobrý v medzihre. Dokáže prechádzať cez obrancov. Dokáže presne otáčať loptu bez toho, aby dal priestor kontrám.

Je zriedkavé nájsť v kádri takého hráča ako Rodrygo. Vo veku 20 rokov a s perspektívou stať sa skutočnou hviezdou v tomto športe. Už dnes hrá s rozumom veterána. Rodrygo má mentalitu skúseného hráča mužstva v tele mladého muža, čo znamená, že ako jeho vývoj napreduje, bude schopný niesť tieto nesebecké, tímové ideály ako špičkový hráč v Reale Madrid.

A ak sa z akéhokoľvek dôvodu Rodrygo nestane „superstar“, stále bude pre Real Madrid kvalitným prínosom. Pretože ukázal, že aj ako surový mladík patrí na veľké pódium. Aj v neznámej pozícii má nástroje, ako z toho vyťažiť maximum a pomôcť tímu. Pokiaľ chce zostať v Madride a jeho hlavným cieľom je byť tu víťazom, vždy by mal mať miesto.

Rodrygo je druh tichého, sebavedomého, všestranného útočníka, pre ktorého tím ako Real môže mať vždy miesto vo svojom tíme.

zdroj:therealchamps.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x