Domov Prestupy Prečo Real Madrid nepriviedol žiadnu posilu v januári?

Prečo Real Madrid nepriviedol žiadnu posilu v januári?

Kráľovský klub zastáva názor, že zimné posily sú pre prvý tím negatívnym riešením a málokedy prinášajú želaný efekt.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Real Madrid sa nechystá na žiadne podivné kroky, ktoré by tímu uškodili. Nasledujúce informácie poskytol José Félix Díaz z denníka MARCA.

Real Madrid zimným prestupovým obdobiam neverí. Od dávnych čias, keď sa podarilo získať Adebayora, na ktorého príchod tlačil José Mourinho, sa kráľovský klub na januárovom trhu takmer vôbec neangažoval.

Je to otázka ich stratégie a realizácie projektu, pretože aktivisti Los Blancos veria, že je ťažké nájsť vhodného hráča na úrovni, ktorá by mohla priniesť kvalitu do tímu práve v tomto období.

Väčšinu dostupných možností tvoria hráči vyškrtnutí zo svojich tímov. Pre Real Madrid sú to negatívne možnosti, ktoré prinášajú len malé výsledky.

Aktivisti sú toho názoru, že januárové prestupy sú vnímané ako veľké príležitosti a výhodné ponuky, ale v konečnom dôsledku sa ukážu ako niečo, čo sa odrazí v celom klube. Klub nevidí potrebu posilňovať mužstvo, ktoré má podľa neho dostatok možností na boj o tituly.

Len čas a futbal ukážu, či je takéto rozhodnutie pre tím Carla Ancelottiho prospešné. Presne pred rokom bol postoj okolo Realu Madrid identický, aj vtedy sa volalo po výraznom doplnení tímu, ktorý v sezóne oslavoval tituly v La Lige, Lige majstrov a Španielskom superpohári.

Každému je jasné, že traja hráči zo súčasného kádra nemôžu byť považovaní za platných členov tímu, ale nikto z trojice Hazard, Odriozola a Mariano ani len neuvažoval o tom, že by v zime odišiel a našiel tak minutáž v inom tíme. Keďže klub plne rešpektuje zmluvy, ktoré podpísali, nikto ich z mužstva nevytlačil.

Kráľovský klub samozrejme sleduje zaujímavé možnosti na posilnenie tímu, ale verí, že januárové okno nie je vhodný čas a nie sú ani podmienky na to, aby sa pokúsil získať hráčov považovaných za strategických. Tieto operácie sa očakávajú v lete.

V posledných dňoch bolo klubu ponúknutých niekoľko hráčov, ale žiadny z nich nevyvolal taký záujem, nieto ešte také vzrušenie, aby sa uvažovalo o akejkoľvek operácii pred 31. januárom.

V kanceláriach vo Valdebebas nechcú urobiť žiadny zvláštny krok alebo narušiť skupinu, s ktorou Carlo Ancelotti pracuje od začiatku tejto sezóny.

zdroj: marca.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x