Domov Novinky Prečo Modrić prenechal penaltu Rodrygovi?

Prečo Modrić prenechal penaltu Rodrygovi?

Po odchode Karima Benzemu zostal Real Madrid bez spoľahlivého strelca pokutových kopov na plný úväzok.

Autor: Marek Varga
0 komentár

V predsezónnej príprave minul Vinicius pokutový kop a v piatok Rodrygovu strelu brankár Celty vyrazil.

Vynechaná penalta proti Celte Vigo jednoznačne naštvala Carla Ancelottiho, čo tréner vyjadril aj na tlačovej konferencii po zápase.

Talian prezradil, že k lopte sa mal priblížiť Luka Modrić, nie Rodrygo. Pred penaltou nestihol 64-ročný tréner túto informáciu odovzdať hráčom cez Fede Valverdeho a Iván Villar vyrazil strelu mladého Brazílčana.

Taliansky tréner na jednej z posledných konferencií komentoval strelcov penált nasledovne: „Trénujú, skúšajú. Všetci. Vinicius, Rodrygo, Valverde. Luka je na to zvyknutý. V každom zápase vyberieme najlepšieho hráča.“

Na včerajšiu otázku, či sa hneval na to, že ju mal Modrič zahrávať a nakoniec ju zahral Rodrygo, odpovedal: „Áno, trochu. Môže však ísť aj o nedorozumenie.“

Brazílčan pred piatkovým zápasom už trikrát zahrával pokutový kop za Real Madrid a vždy ho aj premenil. Zaujímavosťou je, že vždy si vybral pravý dolný roh brány, no včera sa rozhodol trafiť na druhú stranu a nevyšlo to.

Možno futbalistu prenasledovala aj spomienka na prehru penaltovej série vo štvrťfinále posledných MS, keď ho „vycítil“ Dominik Livaković. Luka Modrić počas svojej kariéry premenil 22 z 26 penált.

Rodrygovo okolie popiera, že by si útočník vo Vigu vynútil pokutový kop. Ukázalo sa, že po faule bol pri lopte s Modrićom a Chorvát, vidiac sebavedomie svojho mladšieho kolegu, ho povzbudil k zahrávaniu a vrátil loptu so slovami: „Ty strieľaš.“

Brazílčan veteránovi v žiadnom momente nepovedal, že chce penaltu. Pripomeňme, že v tej chvíli sa správa od Carla Ancelottiho k hráčom nedostala.

Pri hodnotení tejto udalosti netreba zabúdať na Modrićov takmer otcovský vzťah s Rodrygom. Celé to vďaka gólu Bellinghama zostane anekdotou z tejto sezóny, znepokojivé však je, že v predsezónnom súboji s Barcelonou (0:3) nepremenil v zápase penaltu ani Vinicius Júnior.

Verme tomu, že to boli len zlé začiatky a tréner to celé napraví a budú stanovené jasné pravidlá na exekútora pokutových kopov.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x