Domov Prestupy Prečo Luis Enrique začal sťahovať Mbappého z ihriska?

Prečo Luis Enrique začal sťahovať Mbappého z ihriska?

Luis Enrique opäť stiahol Kyliana Mbappého uprostred nepresvedčivého zápasu, tentoraz doslova v polčase.

Médiá tvrdia, že situácia je napätá kvôli Francúzovmu rozhodnutiu odísť, ale samotný hráč sa snaží s trénerom dohodnúť.

V piatok v polčasovej prestávke zápasu proti Monaku za stavu 0:0 sa tréner Luis Enrique rozhodol vystriedať Mbappého, ktorý po začiatku druhého polčasu vyšiel z tunela v klubovej teplákovej súprave a odišiel na tribúnu, kde sledoval zápas v spoločnosti svojej matky a priateľov.

Ako zdôraznili médiá, rozhodlo o tom vedenie PSG. Po zápase bola celá situácia hlavnou témou tlačovej konferencie:

Novinár č. 1: Rozhodnutie vylúčiť Mbappého bolo spôsobené opatrnosťou? Videli sme, že sa zrazil s Maripanom. Bola to možno taktická téma?

Luis Enrique: „Stopercentné rozhodnutie trénera.“

Aký bol jeho dôvod?

„Skôr či neskôr si budeme musieť zvyknúť na hru bez Kyliana. A pre mňa ako trénera je vždy cieľom hľadať to najlepšie pre tím. To, čo si myslím, že je pre mužstvo najlepšie.“

Novinár č. 2: Je s Kylianom nejaký problém? Myslíte si, že máte väčšiu šancu vyhrať zápas bez neho?

„Nebudem sa zaoberať týmto zápasom. Som profesionál. Odpoveď, ktorú som dal vášmu kolegovi, budem opakovať, kým ma to neomrzí. Už mi nenapadne ju opakovať. Nie je v tom žiadny problém. Jednoducho zvládam situáciu najlepším spôsobom. To je podľa mňa najlepší spôsob.“

Novinár č. 3: Nevytvára dnešné vyradenie Mbappého v polčase príliš veľkú odozvu pred takým dôležitým zápasom [utorňajší zápas Ligy majstrov proti Sociedadu]?

„Tri z troch… Hattrick. Tri otázky o tej istej veci a tá istá odpoveď. Strelil som veľa hetrikov… Aj v Lige majstrov som mal hetrik. Odpoveď je rovnaká.“

Hoci oficiálne stále nikto nepotvrdil, že Mbappé po sezóne z PSG odchádza, hráč takéto rozhodnutie oznámil klubu pred tromi týždňami a Les Parisiens to mimo záznamu potvrdili médiám.

Odvtedy Luis Enrique najprv stiahol kapitána Francúzska z ihriska pred týždňom v 65. minúte za stavu 0:1 proti Stade Rennais a teraz v piatok v polčase stretnutia s Monakom.

Francúzske médiá trvajú na tom, že klub plne ponecháva riadenie situácie na Luisa Enriqueho. Mbappé má vďaka augustovej dohode o vzdaní sa vernostného bonusu zaručené miesto v zostave a normálne pracovné podmienky, ale klub po tom, čo sa dozvedel o hráčovom rozhodnutí odísť, nezasahuje do trénerových rozhodnutí a k Mbappému sa správa ako k normálnemu členovi tímu. Tréner uzatvára, že začína učiť mužstvo hrať bez 25-ročného hráča.

Denníky Le Parisien a RMC Sport zhodne informovali, že v sobotu sa na žiadosť hráča uskutočnilo stretnutie trénera s hráčom medzi štyrmi očami.

Práve Mbappé pred sobotňajším tréningom zaklopal na trénerovu kanceláriu, aby sa dozvedel dôvody piatkovej zmeny.

Z tohto rozhovoru mal vzísť konštruktívny dialóg a atmosféra sa mala vyčistiť na základe úprimnosti. Španiel mal naznačiť, že chápe, že je to pre útočníka ťažké obdobie, ale podľa jeho názoru Mbappé nehral na dobrej úrovni po tom, čo oznámil svoje rozhodnutie klubu.

Zaujímavé je, že tréner mal pripustiť, že striedania boli zamýšľané aj ako spôsob, ako posilniť Francúza. Španiel sa napokon po zápase poďakoval útočníkovi za to, že bol s tímom aj napriek striedaniu, a poďakoval sa kolegom za to, že bojoval ako prvý kapitán, čo bola úloha, ktorú plnil pri Marquinhosovej absencii.

Po štvrťhodine rozhovoru sa mala atmosféra teoreticky vyčistiť, keďže tréner vie, že Francúza stále potrebuje, ale chce ho mať stopercentne k dispozícii.

Na druhej strane sa Kylian chce s Parížom rozlúčiť vo veľkom štýle. Teraz všetci čakajú na ďalšiu epizódu tejto situácie: najprv dnes na tlačovej konferencii v Španielsku a potom v utorok v odvetnom zápase proti Sociedadu.

V nedeľu situáciu rozohriali ultras PSG, ktorí nahrali nasledujúci transparent, kde písmená KM majú znamenať iniciály Francúza: „KM: Teš sa na 30. júna.“