Domov Novinky Prečo by Peter Federico mohol dostať viac priestoru

Prečo by Peter Federico mohol dostať viac priestoru

Autor: PDReal
1 komentár 727 videní

Očakávalo sa že Gareth Bale bude prvou voľbou pre pravé krídlo, no zranenia ho neobchádzajú ani v tomto ročníku a od 28. augusta 2021 neodohral za Real Madrid ani minútu. Neosvedčil sa Eden Hazard, a ani Marco Asensio či Rodrygo, ktorí sú považovaní za hráčov budúcnosti, sa tu nedokázali trvalo usadiť.

Čo sa týka kondície, možnosti boli nespoľahlivé a čo sa týka formy, boli nepredvídateľné. Vzhľadom na napätý program v najbližších mesiacoch ktorý bude určovať výsledok sezóny, je potrebné aby mal klub správny plán.

Musia si ujasniť priority. Od Carla Ancelottiho sa očakáva že bude viac striedať a venovať viac minút náhradníkom. Rotácie sú potrebné v záujme kondície tímu a tiež na pochopenie toho, kto je najlepšia dostupná možnosť.

Jedným z hráčov ktorý by mal byť súčasťou politiky rotácie, je aj Peter Federico. Ľudia, ktorí sú zvyknutí sledovať zápasy Castilly poznajú jeho potenciál. V LaLige odohral približne 11 minút. Za taký krátky čas dokázal pripraviť šancu pre Luku Joviča nízkym centrom proti Bilbau a dal Getafemu ukážku jeho rýchlej a okázalej práce nôh. Týchto 11 minút nestačí na to aby sme si o ňom mohli urobiť predstavu. Existuje však veľa dôvodov, prečo si Dominikán zaslúži viac minút v prvom tíme.

Petrov profil dokonale vyhovuje systému Realu Madrid

Dôvod prečo sa hodí do útočného futbalu Real Madrid, je že jeho tempo a kreatívne schopnosti môžu byť užitočné pre každého manažéra. Hrá prevažne pri okrajoch ihriska a poskytuje tak väčšiu šírku. Má vo zvyku z času na čas švihnúť do šestnástky nebezpečné centre svojou ľavačkou, no má aj iné schopnosti, vďaka ktorým je jedinečný a smrteľný.

Peter má veľmi unikátnu techniku ​​driblingu. Na pravej strane sú dribléri v tesnom priestore ako Brahim Diaz a Takefusa Kubo, ktorí majú podobný štýl driblovania ako Leo Messi a často sa snažia seknúť dovnútra ľavou. Petrova technika je trochu iná. Často sa snaží prestrčiť loptu cez obrancov a poraziť ich v behu. Vyzerá tak trocha ako zrkadlová 18-ročná verzia Viniciusa s lepšou kontrolou a lepšími schopnosťami centrovania.

Nie je to úplný zabávač, ale je niečím odlišný od súčasných pravých krídel ktoré máme v tíme. Poskytuje konečný produkt s nádherným zakončením a krásnymi asistenciami. Je tímovým hráčom s veľkou sebadôverou, ktorý to občas vezme do vlastných rúk.

Je ťažké predpovedať či získa v zvyšku sezóny viac minút v prvom tíme. Carlo Ancelotti len zriedka využíval Miguela Gutierreza a Antonia Blanca, o ktorých sa tipovalo že budú mať v tejto sezóne väčšiu rolu. Je to pochopiteľné, pretože Real Madrid má obrovský káder nabitými hviezdami, kde je pre každého ťažké získať minúty.

Napriek tomu v situácii kde hráči nedokázali pravidelne podávať výkony alebo si udržiavať kondíciu, si možno hráči akadémie ako Peter zaslúžia šancu. Je ťažké si predstaviť že sa budú objavovať v základnej zostave, ale striedania okolo 60-70 minúty by nemuseli byť tak veľký problém.

zdroj: therealchamps.cm

 
Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x