Domov Novinky Prebudenie Reiniera

Prebudenie Reiniera

Brazílčan, ktorý je na hosťovaní z Realu Madrid vo Frosinone, sa môže pochváliť veľmi dobrými číslami. V štyroch zápasoch strelil dva góly a pridal dve asistencie. V priemere strelí gól každých 67 minút.

Zdá sa, že Reinier Jesus Carvalho našiel svoje miesto na zemi. Takto dobre nevyzeral ani sa necítil celé roky. Po neúspešných hosťovaniach v Borussii Dortmund (39 zápasov, 1 gól a 1 asistencia) a Girone (18 zápasov, 2 góly a 1 asistencia) už svoje úspechy z každého z týchto období prekonal.

„Som veľmi rád, že ma Ancelotti v Taliansku spomenul,“ povedal krátko po pristátí na Apeninskom polostrove.

Začiatky pre Eusebia Di Francesca neboli ľahké. Dvadsaťjedenročný mladík strávil prvé štyri zápasy na lavičke náhradníkov a nehral ani minútu.

„Zlepšuje si kondíciu. Mám veľa možností a všetci chlapci mi sťažujú výber základnej jedenástky,“ povedal nedávno bývalý tréner AS Rím. Ak mal vtedy veľa možností, Reinier mu dal jednoduché riešenie. V troch zápasoch nastúpil na poste ofenzívneho stredopoliara v rozostavení 4-2-3-1.

Rozhodujúci bol v zápase proti Hellasu (výhra 2:1), v ktorom strelil gól a proti Cagliari (prehra 3:4) si pripísal dve asistencie. V druhom zápase Brazílčan opustil ihrisko, keď jeho tím viedol 3:1…

Tým to ale neskončilo. Coppa Italia bola príležitosťou pre náhradníkov, a tak sa Reinier vrátil na lavičku náhradníkov, no tím ho potreboval v druhom polčase. Rozhodujúci gól strelil v predĺžení a zabezpečil Frosinone postup do ďalšieho kola.

Využil prihrávku Kaia Jorgeho a v situácii jeden na jedného prekonal brankára. „V posledných 20, 25 metroch je rozhodujúci. Má veľký talent, vie hrať futbal a dobre číta zápasy. Prišiel v zlom stave, pretože 25 dní trénoval sám. Teraz je však vo výbornej forme a zaznamenáva dôležité čísla,“ hovorí teraz tréner.

Brazílčan, ktorý hral včera s obväzom na hlave, dal jasne najavo, že sa mu v novom tíme darí. „Páči sa mi útočný futbal, ktorý tréner praktizuje,“ povedal po zápase.

Bývalý hráč Flamenga sa prebudil… a má len 21 rokov. Ešte nie je všetko stratené.

zdroj: marca.com