Domov Prestupové leto 2022 Poznáme detaily prestupu Migule Gutiérreza

Poznáme detaily prestupu Migule Gutiérreza

Kluby včera oznámili prestup Miguela Gutiérreza, ale nepoznali sme detaily tohto prevodu.

Autor: Marek
0 komentár

Real Madrid a Girona zverejnili oznámenia týkajúce sa prestupu obrancu včera večer, hoci Španiel s novým tímom trénoval už niekoľko hodín predtým.

Katalánci vo svojom oznámení potvrdili, že 21-ročný hráč podpísal zmluvu do roku 2027.

Ako bolo oznámené, klub si ponechal 50% práv z ďalšieho predaja. Girona mala za neho zaplatiť necelé 4 milióny eur. Niekoľko týždňov predtým predali Maria Gilu Laziu na podobnom základe a dostali za neho až 6 miliónov eur.

Očakáva sa, že Miguelova výkupná klauzula bude predstavovať 40 miliónov eur, takže pre Real Madrid by to činilo 20 miliónov, pokiaľ by sa Los Blancos rozhodli získať ho späť.

Králi majú tiež predkupné právo, takže ak by niekto chcel obrancu a dal za neho ponuku, Los Blancos by mali prioritu a zaplatili by len polovicu sumy.

Mnohí odborníci upozorňujú, že Gutiérrez, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča akadémie svojej generácie, bol predaný nielen Girone, ale aj jej majiteľovi City Football Group, ktorá združuje viacero klubov vrátane Manchestru City, ktorý zastrešuje činnosť celej skupiny.

Niektorí si myslia, že Citizens majú s Miguelom dlhodobé plány.

Klub bude naďalej sledovať Gutiérreza a niektorí veria, že by sa jedného dňa mohol vrátiť do prvého tímu.

Nateraz je však neohrozenou pozíciou v zostave Ferland Mendy, ktorého môžu nahradiť Nacho, David Alaba a Antonio Rüdiger.

zdroj: as.com, marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x