Domov Novinky Pochvala za trpezlivosť

Pochvala za trpezlivosť

Brahim využil ďalšiu príležitosť v zápase proti Granade. Andalúzan strelil prvý gól a na druhom sa výrazne podieľal.

Autor: Marek
0 komentár

Bol zvolený aj za najlepšieho hráča zápasu. Díaz nedávno ukázal hodnotu trpezlivosti. Útočník sa nevzdal, keď ho opakovane vynechali zo základnej zostavy.

V posledných piatich zápasoch sme ho videli od začiatku štyrikrát – proti Brage, Valencii, Neapolu a Granade. Nenastúpil len v zápase proti Cádizu, z ktorého ho vyradili iba žalúdočné problémy. Na ihrisku však mal byť od prvej minúty.

Okrem svojich dvoch gólov a asistencie predvádza Díaz v posledných týždňoch dostatok kvalitných výkonov. Ťažko uveriť, že pred aktuálnou sériou strávil v deviatich predchádzajúcich zápasoch na ihrisku celkovo 121 minút.

Hoci sú majstrovstvá Európy ešte ďaleko, Brahim môže pomaly začať snívať o tom, že si zahrá na turnaji, ak bude pokračovať v doterajšom trende.

Zatiaľ sa však hráč sústreďuje na posilnenie pozície v klubovej hierarchii. 24-ročný hráč si stále môže vybrať medzi Španielskom a Marokom, ale jeho prioritou bolo vždy hrať za La Roja.

Akokoľvek sa nakoniec rozhodne, bude sa musieť rozhodnúť v roku 2024. Maročania dlho dúfali, že Brahima presvedčia a budú ho môcť využiť počas Afrického pohára národov, ktorý sa koná od 13. januára do 11. februára.

To sa však v tejto chvíli zdá byť prakticky nemožné. Ak dostane šancu, hráč chce hrať za Španielsko. Ba čo viac, musel by vynechať pár týždňov v klube, kde je len v štádiu budovania pozície.

Brahim chce teraz využiť tento moment, na ktorom tak tvrdo pracoval. Díaz prejavoval trpezlivosť celé týždne. Keď nebol v základnej zostave, stále cítil na tréningu podporu od Ancelottiho.

Nie nadarmo dal Talian zelenú na návrat útočníka, ktorý sa mohol natrvalo usadiť v Miláne, ak by na tom trval. Aj keď sme Brahima na ihrisku nevideli, klub často zverejňoval jeho zručnosti počas tréningu na sociálnych sieťach. Mohol to byť signál k tomu, že Brahim konečne dostane svoju šancu.

Pre futbalistu to bolo jasné: chcel triumfovať v Madride. Už žiadne hosťovania. Čakal, pracoval a konečne začal žiariť. Snáď bude trpezlivosť odmenená aj povolávaním na ME do Nemecka.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x