Domov Prestupy Po stopách Toniho Kroosa

Po stopách Toniho Kroosa

V prípade Alphonsa Daviesa môže Real Madrid opäť použiť stratégiu, ktorá mu v roku 2014 umožnila priviesť nemeckého stredopoliara na Santiago Bernabéu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Alphonso Davies je cieľom Realu Madrid v lete 2024. Podľa informácií denníka MARCA ľavý obranca stále odmieta predĺžiť zmluvu s Bayernom Mníchov, s ktorým je viazaný do roku 2025, takže sezónu pred vypršaním zmluvy s nemeckým klubom by si Florentino Pérez mohol zabezpečiť jeho služby za celkom rozumnú cenu.

Real Madrid by tak využil stratégiu spred deviatich rokov (konkrétne v lete 2014), vďaka ktorej sa mu podarilo získať hráča Bayernu.

Vtedy sa tým vyvoleným stal Toni Kroos a rok pred koncom zmluvy sa presťahoval do Madridu za sumu 25 miliónov eur, ktorá sa – vzhľadom na pomer ceny a kvality – časom stala symbolom jednej z najlepších kráľovských transakcií za posledné roky.

Real, ktorý použil rovnakú taktiku pri podpise Thibauta Courtoisa v roku 2018 a Edena Hazarda v roku 2019 (s veľmi odlišnými finančnými nákladmi a športovými úspechmi pre oboch), sa snaží prestupy dôležitých, ale nie strategických hráčov prispôsobiť primeraným finančným výdavkom.

Pokiaľ ide o hráčov ako Kylian Mbappé a Erling Haaland, klub vie, že bude musieť čeliť obrovským nákladom. Preto sa snaží vždy, keď je to možné, šetriť na hráčoch, ktorí sa – napriek všetkému – môžu ukázať ako kľúčoví pre tím ako spomínaní Kroos či Courtois.

V tejto veci má Bayern Mníchov aj špeciálny spôsob vedenia rokovaní. Toto je klub, ktorý nikdy neprezradí meno hráča, ktorého chce predať. Skutočnosť, že hráč zostane bez predĺženia zmluvy (čo sa v prípade Daviesa ešte len ukáže) až do posledného roku jeho súčasnej zmluvy, znevýhodňuje nemeckého šampióna, pretože môže odísť nasledujúci rok bez toho, aby nechal čo i len jediné euro v klubvej kase.

Vzťah medzi Realom Madrid a Bayernom je dobrý, ako ukázali posledné roky. Okrem Davida Alabu, ktorý po vypršaní zmluvy s Bavormi vstúpil do radov Los Blancos zadarmo, došlo v poslednom čase k niekoľkým operáciám medzi Santiagom Bernabéuom a Allianz Arenou.

Samozrejme, hovoríme o transakciách, na ktorých sa podieľajú Xabi Alonso, James Rodríguez, Álvaro Odriozola, Hamit Altıntop a Arjen Robben.

Ak v roku 2024 privedú Daviesa, Real Madrid bude môcť vždy počítať s minimálne dvoma hráčmi so skúsenosťami v najlepšom nemeckom klube, ktorý je vždy jedným z kandidátov na víťazstvo v pohárovej Európe.

Alaba aj Davies ju vyhrali v roku 2020 (po pandemickom finále v Lisabone, v ktorom čelili PSG) a Rakúšan triumfoval aj v roku 2013 vo Wembley, pričom v roku 2022 pridal do svojej súkromnej vitríny ďalšiu trofej, tentokrát už v kráľovských farbách.

Kroos zase vyhral Ligu majstrov aj v roku 2013 (rozhodujúci gól strelil Robben, bývalý hráč Realu) a potom ešte štyrikrát získal najcennejší klubový pohár v bielom drese.

Toni navyše prišiel do Madridu ako majster sveta po MS 2014 v Brazílii. Za rovnakých okolností vstúpil do klubu v roku 1974 Paul Breitner, prvý hráč, ktorý hral za španielskych aj nemeckých futbalových gigantov – Real Madrid a Bayern Mníchov.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x