Domov Novinky „Plán Mendy“ funguje

„Plán Mendy“ funguje

Vďaka špeciálne pripravenému tréningovému plánu Ancelottiho a Pintusa má Ferland Mendy už za sebou svalové problémy a dokonca sa vrátil do francúzskej reprezentácie.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Ferland Mendy je jedným z najviac podceňovaných hráčov Realu Madrid. Kritika médií a fanúšikov sa spravidla sústreďuje na útočné akcie Francúza, ale práve defenzíva cíti prítomnosť 27-ročného hráča, ktorý je skutočnou skalou a je takmer vždy zárukou víťazstva.

Real prehral s Mendym na ihrisku iba dva z posledných 72 zápasov.

Francúzsky obranca to mal od začiatku svojho dobrodružstva v Reale Madrid ťažké. Na začiatku musel vyhrať súťaž proti klubovej legende Marcelovi a potom bojovať s chronickými fyzickými problémami v holenných svaloch.

Mendyho v posledných dvoch sezónach neopustili zranenia, čo sa premietlo aj do počtu jeho štartov.

Celkovo nebol Francúz medzi sezónami 2020/2021 a 2021/2022 schopný hrať viac ako 200 dní.

Individuálny tréningový plán

Tréningový personál a tréneri fyzickej prípravy na čele s Carlom Ancelottim a Anotniom Pintusom od začiatku vnucovali Mendymu špeciálne vypracovaný individuálny tréningový plán, podľa ktorého futbalista vykonával určité cviky s menšou námahou.

Plán talianskych trénerov momentálne funguje perfektne, keďže Mendy doteraz neutrpel žiadne zranenie súvisiace s holennými svalmi.

Obranca odohral 8 z 9 zápasov Realu Madrid, v ktorých 7-krát nastúpil v základnej zostave. Doteraz nazbieral 577 minút, čo je 7. najlepší výsledok z celého kádra Los Blancos.

Šance na Katar

Mendyho dobrá forma v klube mu opäť otvorila dvere do francúzskej reprezentácie, kde bojuje o miesto s Theom Hernándezom.

Nakoplo to aj Lucasa Digneho, ktorému sa doteraz verilo viac ako Mendymu. Pre Ferlanda je to jedinečná príležitosť dostať sa do konečnej nominácie na Majstrovstvá sveta v Katare, čo by bola pre futbalistu veľká vec. Za Les Bleus odohral zatiaľ iba sedem zápasov.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x