Domov Novinky Palmeiras pripravuje Endrickovi 100-miliónovú výkupnú klauzulu

Palmeiras pripravuje Endrickovi 100-miliónovú výkupnú klauzulu

Autor: Marek
9 komentárov
Palmeiras sa pripravuje na podpis profesionálnej zmluvy s Endrickom. Brazílčania pomýšľajú nad 100-miliónovou výkupnou klauzulou.

V utorok MARCA oznámila, že Real Madrid vedie preteky o Endricka, 15-ročného útočníka Palmeiras, ktorý má rovnakých agentov ako Vinícius.

V súčasnosti má útočník juniorskú zmluvu a na profesionálnu zmluvu prejde 21. júla, keď dovŕši 16 rokov. Do Európy sa bude môcť presťahovať za futbalom až po svojich 18. narodeninách, teda pred začiatkom sezóny 2024/25. To však nebráni európskym gigantom uvažovať o jeho získaní.

Športový časopis Lance uvádza, že Palmeiras sa na túto situáciu pripravuje a má za cieľ uzavrieť s futbalistom do profesionálnej zmluvy výkupnú klauzulu vo výške 100 miliónov eur.

MARCA v utorok oznámila, že Real Madrid uvažuje o uzavretí operácie na úrovni 20-25 miliónov eur v rámci základnej čiastky, ktorá sa s bonusmi zvýši na 45-50 miliónov eur.

Lance upozorňuje, že Palmeiras tak chce upokojiť Európanov a získať kľud vo vývoji futbalistu v najbližších rokoch. Klub je presvedčený, že za 16-ročného ani 18-ročného futbalistu toľko peňazí nikto nedá.

Endrickov talent a eufória, ktorá okolo neho vzplanula prakticky po celom svete, núti Palmeiras naplno chrániť jeho záujmy.

Nemenovaný prestupový expert denníku hovorí, že klauzula je len byrokratický detail, keďže Palmeiras si je dobre vedomý toho, že nakoniec bude musieť futbalistu predať. Potom si však sadne k rokovaniam so silnou vyjednávacou pozíciou.

Zaujímavé je, že Lance dodáva, že Brazílčania už dostali úvodnú ponuku 45 miliónov dolárov od Barcelony, ktorá je ochotná zaplatiť polovicu sumy v júli tohto roku, keď útočník dovŕši 16 rokov a podpíše profesionálnu zmluvu, a druhú v roku 2024, keď bude mať 18 rokov…

Uvádzajú sa aj dôležité príklady v tejto veci. Nedávno 100-miliónovú výkupnú klauzulu zahrnuli do zmluvy 17-ročného stredopoliara Flamenga Matheusa França, ktorý podpísal nový kontrakt do roku 2027.

Toto bolo oznámené v utorok a Palmeiras okamžite začali analyzovať správanie súperov. 17-ročný Angelo zo Santosu má zase výkupnú klauzulu 13 miliónov eur pre miestny trh a až 60 miliónov eur na zahraničné trhy.

„Výraznejšie ho začali pozorovať kluby z Európy po nedávnom góle. Zo všetkých strán boli dopyty. Keď počujú naše očakávania, sú prekvapení a povedia, že vám zavolajú späť. Záruky, že sa všetko stane tak, ako sa má stať, sú pre nás dané vážnosťou a otvorenosťou hry Endricka a jeho otca. Všetko je správne naplánované. Do Európy pôjde vo veku 18, 19 alebo 20 rokov, no najskôr bude idolom v Palmeiras. Garantujeme to my, on a jeho otec. Tak sa upokojte. Opäť sa všetko stane tak, ako má,“ hovorí v rozhovore s Lanceom nemenovaný človek z Palmeiras.

Denník uvádza, že obe strany už majú fixnú výšku hráčovho zárobku v profesionálnej zmluve, no novinárom sa samozrejme suma nezverejnila.

Najdôležitejším bodom, o ktorom sa musí rozhodnúť, je rozdelenie budúcej prestupovej čiastky medzi klub a hráča, ale toto má byť v takýchto prípadoch bežný postup a aktivistov to neznepokojuje. Navyše, posledné stretnutia hovorili najmä o Endrickovom začlenení do prvého tímu od júla, keď dovŕši 16 rokov.

Endrickov otec už tiež dostal náčrt plánu, že útočník bude cez leto denne trénovať s prvým tímom, ale bude hrať najmä v tíme do 20 rokov.

Očakáva sa, že vážnejšie príležitosti v seniorskom tíme prídu v roku 2023. Niektorí navrhli, aby Palmeiras povolali Endricka na Majstrovstvá sveta klubov vo februári, ale tréner Abel Ferreira rýchlo poznamenal, že potom odporučil Endrickovi, aby si našiel čas, ale radšej výlet do Disneylandu. V prvom rade to nie je formálne možné…

zdroj: lance

Subscribe
Notify of
9 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

9
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x