Domov Novinky Olympijské hry vyhrali Brazílčania

Olympijské hry vyhrali Brazílčania

Autor: Marek Varga
5 komentárov

Španielska reprezentácia prehrala 1-2 s Brazíliou v hre o zlatú olympijskú medailu. Marco Asensio a Jesús Vallejo hrali za národný tím Španielov.

Španieli nezopakujú výhru z roku 1992, keď po víťazstve vo finále na Camp Nou mohli oslavovať zisk zlatej olympijskej medaily.

Španielsko dnes zaslúžene prehralo s Brazíliou a napokon získalo striebornú medailu. Hráči Realu Madrid neuspeli.

Luis de la Fuente sa rozhodol na druhý polčas stiahnuť Marca Asensia z ihriska, ktorý v prvom polčase neuspel. V prvom rade jeho aktivite na ihrisku chýbala určitá výdrž a ochota riskovať.

47 minút zaznamenával iba presné prihrávky (16/16), ale vôbec nedribloval (0 pokusov) a okrem jedného centra neukázal nič pôsobivé.

Španielsko teda končí so striebornou medailou. Hráči Realu nemôžu byť so sebou spokojní. Dani Ceballos nehral pre zranenie, Marco Asensio mal počas celého turnaja iba jediný svetlý moment a Jesús Vallejo padol v najdôležitejšom momente.

Brazília 2-1pp Španielsko (1:1, 1:0)
1:0 Cunha 45’+2′ (asistencia: Alves)
1:1 Oyarzabal 61′ (asistencia: Soler)
2:1 Malcom 108′ (asistencia: Antony)

Brazília: Santos; Alves, Nino, D. Carlos, Arana; Douglas Luiz, Guimarães; Antony (112′ Menino), Cunha (91′ Malcom), Claudinho (106′ Reinier); Richarlison (114′ Paulinho).

Španielsko: Simón; Óscar Gil (91′ Vallejo), García, Torres, Cucurella (91′ Miranda); Pedri, Zubimendi (112′ Moncayola), Merino (46′ Soler); Asensio (46′ Bryan Gil), Oyarzabal (104′ Mir), Olmo.