Domov Novinky Oficiálne: UEFA pozastavuje konanie proti Realu Madrid

Oficiálne: UEFA pozastavuje konanie proti Realu Madrid

Autor: Marek Varga
742 videní

UEFA uviedla, že zastavuje disciplinárne konanie proti Realu Madrid, Barcelone a Juventusu.

„Po začatí disciplinárneho konania proti Barcelone, Juventusu a Realu Madrid kvôli možnému porušeniu právneho rámca UEFA v súvislosti s takzvaným projektom Superligy sa odvolací orgán UEFA (druhostupňový disciplinárny orgán) rozhodol prerušiť konanie,“ uviedla federácia.

Začiatkom mája federácia oznámila, že dosiahla dohodu s 9 z 12 klubov, ktoré ohlásili vznik Superligy pred mesiacom.

Dohodu s UEFA podpísali Arsenal, Miláno, Chelsea, Atlético, Inter, Liverpool, City, United a Tottenham. Potom bolo oznámené začatie konania proti Barcelone, Juventusu a Realu, teda proti tímom, ktoré sú stále súčasťou Superligy.

Samotná UEFA zdôraznila, že dôvodom tohto rozhodnutia bolo formálne oznámenie švajčiarskeho súdnictva, ktoré federácii odovzdalo rozhodnutie madridského súdu, podľa ktorého prinajmenšom počas vytvárania súťaže nemá nikto právo potrestať  zakladateľov za to, že sú súčasťou projektu.

UEFA však zdôrazňuje, že bude naďalej obhajovať svoje postavenie v príslušných orgánoch a urobí všetko pre to, aby obnovila konanie proti týmto trom klubom.

Králi teda nebudú potrestaní vylúčením z Ligy majstrov. Predtým sa tiež špekulovalo, že by UEFA mohla zmeniť a doplniť dohodu Ligy majstrov UEFA zavedením agresívnych ustanovení týkajúcich sa účasti na tvorbe ďalších súťaží.

zdroj: uefa.com

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x