Domov Novinky Oficiálne: UEFA dosiahla dohodu s deviatimi klubmi, Real medzi nimi nie je

Oficiálne: UEFA dosiahla dohodu s deviatimi klubmi, Real medzi nimi nie je

Autor: Marek Varga
1539 videní

UEFA oznámila, že deväť z dvanástich klubov, ktoré oznámili vytvorenie Superligy, boli znovu začlenené do jej štruktúr. Správa sa samozrejme netýka Realu Madrid.

V duchu zmierenia a pre blaho európskeho futbalu deväť z dvanástich klubov zapojených do projektu „Superliga“ odovzdalo UEFA deklaráciu záväzku, ktorá zdôraznila ich pozíciu vrátane ich záväzku zúčastniť sa klubových súťaží UEFA, ako aj národné futbalové súťaže.

Medzi UEFA a týmito deviatimi klubmi boli schválené a podpísané formálne potvrdenia povinností a spôsobu reintegrácie a účasti týchto klubov v súťažiach organyzovanými UEFA. Schválená reintegrácia klubov je úplná a konečná.

Týchto deväť klubov pripúšťa a akceptuje, že Superliga bola chybou a ospravedlňuje sa fanúšikom, národným asociáciám, národným ligám a ďalším európskym klubom a UEFA. Pripúšťajú aj skutočnosť, že projekt nebol schválený podľa predpisov a štatút UEFA.

Každý klub príjíma záväzný charakter štatútu UEFA bez výhrad zostávajú súčasťov akejkoľvek klubovej súťaže UEFA v každej sezóne, v ktorej sa kvalifikuje za športové zásluhy.

Ako gesto dobrej vôle spolu s klubmi poskytnú spoločný dar 15 miliónov eur, ktoré budú venované na pomoc deťom, mládeži a amatérskemu futbalu v miestnej komunite po celej Európe vrátane Spojeného kráľovstva.

Pokiaľ sa kluby rozhodnú súťažiť v neschválenej súťaži, zaplatia pokutu 100 miliónov eur, alebo ak porušia iný záväzok, pokuta by bola vo výške 50 miliónov eur.

Aj prezident UEFA Aleksander Čeferin uznal, že kluby si priznali chybu, že sa zapojili do spomínaného projektu. Všetky však podnikli kroky na to, aby vyjadrili svoju ľútosť.

Kluby, ktoré podpísali dohodu:

Arsenal FC
AC Miláno
Chelsea FC
Atlético Madrid
Inter Miláno
Liverpool FC
Manchester City FC
Manchester United FC
Tottenham Hotspur FC

zdroj: uefa.com

Subscribe
Notify of
6 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

6
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x