Domov Novinky Oficiálne oznámenie Realu o účasti na Majstrovstvách sveta klubov

Oficiálne oznámenie Realu o účasti na Majstrovstvách sveta klubov

Kráľovský klub oficiálne poprel slová Carla Ancelottiho, ktorý poskytol rozhovor milánskemu denníku Il Giornale a dal jasne najavo, že Real Madrid nemá v úmysle zúčastniť sa na Majstrovstvách sveta klubov.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

„Real Madrid oznamuje, že nikdy nespochybnil svoju účasť na nových Majstrovstvách sveta klubov, ktoré bude FIFA organizovať v budúcej sezóne 2024/2025. Následne sa náš klub podľa plánu zúčastní na tejto oficiálnej súťaži, ku ktorej pristupujeme s hrdosťou a najväčším nadšením, aby sme miliónom našich fanúšikov na celom svete opäť umožnili snívať o novom titule,“ oznámil Real na svojej oficiálnej webovej stránke.

Carlo Ancelotti poskytol rozhovor milánskemu denníku Il Giornale, v ktorom mal takto odpovedať na posledné otázky: FIFA na to môže zabudnúť, futbalisti a kluby sa na tomto turnaji nezúčastnia. Jeden zápas Realu Madrid má hodnotu 20 miliónov a FIFA nám chce dať túto sumu za celý pohár. To je nerelevantné. Podobne ako my, aj ostatné kluby odmietnu pozvánku.“

Tréner kráľovského klubu mal, samozrejme, na mysli Majstrovstvá sveta klubov, ktoré sa budú hrať od 15. júna do 13. júla 2025.

K situácii sa vyjadril aj samotný tréner Los Blancos. Ancelotti na svojich sociálnych sieťach zverejnil opravu spolu s oficiálnym vyhlásením klubu: „V rozhovore pre Il Giornale neboli moje slová o Majstrovstvách sveta klubov FIFA interpretované tak, ako mali. Nič nemôže byť vzdialenejšie môjmu záujmu, ako odmietnuť možnosť hrať na turnaji, ktorý vnímam ako skvelú príležitosť pokračovať v boji o významné tituly s Realom Madrid,“ napísal Ancelotti.

Zdroj: realmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x