Domov Prestupy OFICIÁLNE: Fran García hráčom Realu Madrid!

OFICIÁLNE: Fran García hráčom Realu Madrid!

Real Madrid oficiálne potvrdil, že ľavý obranca sa od budúcej sezóny po troch rokoch v Rayo Vallecano pripojí k prvému tímu Realu Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

„Real Madrid a Rayo Vallecano dosiahli dohodu o prestupe Frana Garcíu, ktorý sa pripojí ku klubu na nasledujúce štyri sezóny,“ oznámil Real Madrid na svojej oficiálnej stránke.

Prezentácia krajného obrancu sa uskutoční v pondelok 12. júna o 12:00 vo Valdebebas. Hráč sa následne zúčastní tlačovej konferencie a odpovie na otázky novinárov.

Španielske médiá informovali o návrate 23-ročného hráča už v januári, keď sa na neho zameral Bayer Leverkusen, ktorý bol pripravený za neho zaplatiť klauzulu 10 miliónov eur.

Potom vstúpili do akcie Los Blancos, ktorí vlastnili 50% práv na ľavého obrancu a začiatkom februára prezident Rayo Vallecano potvrdil, že jeho klub sa dohodol s Los Blancos, ktorí sa rozhodli využiť opciu na kúpu obrancu za 5 miliónov eur.

Carlo Ancelotti koncom mája počas jednej z tlačových konferencií otvorene priznal aj to, že Fran García bude od budúcej sezóny hrať v prvom tíme Realu Madrid.

Obranca je odchovancom Realu Madrid a do La Fábrica sa pripojil vo veku 14 rokov. V rokoch 2018 až 2020 už hrával za Castillu a v sezóne 2018/19 sa mu podarilo debutovať v prvom tíme, keď v pohárovom zápase proti Melille nahradil Daniho Carvajala a trénerom tímu bol Santiago Solari, ktorý ochotne dával šancu hráčom z akadémie.

V lete 2020 bol Španiel poslaný na hosťovanie do Raya, ktorý potom hral v Segunda División. Po postupe do La Ligy sa ho klub rozhodol kúpiť za približne dva milióny eur a podpísať s ním zmluvu do roku 2025.

Počas troch sezón odohral Fran García za Rayo až 122 zápasov, čo je impozantný výsledok, pretože Los Franjirrojos nehralo v európskych súťažiach. V minulej sezóne nastúpil 23-ročný hráč na všetkých 38 ligových zápasov.

¡Bienvenido, Fran!

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x