Domov Novinky Oficiálne: Courtois si poškodil meniskus v druhom kolene

Oficiálne: Courtois si poškodil meniskus v druhom kolene

Thibaut Courtois je zranený. Poškodil si meniskus v druhom kolene.

Autor: Marek Varga
0 komentár

„Po testoch, ktoré dnes vykonali nášmu hráč Thibautovi Courtoisovi, mu bolo diagnostikované poškodenie mediálneho menisku v jeho pravom kolene. K zraneniu došlo na dnešnom tréningu. Zranenie je na pozorovaní,“ informoval klub na webovej stránke.

Prvé informácie hovoria o tom, že Belgičan bude mimo tréningu 6-8 týždňov. Do konca sezóny zostáva 10-11 týždňov v závislosti od výsledkov tímu.

AKTUALIZÁCIA 18:08 Mario Cortegana z The Athletic hlási od niekoho blízkeho hráčovi, že v roku 2015 už mal Courtois zošitý meniskus v pravom kolene a stehy sa mali teraz pretrhnúť a preto došlo k zraneniu.

AKTUALIZÁCIA 17:55 AS hlási, že zajtra mal Courtois nastúpiť na prípravný zápas proti Castille a dokončiť návrat k plnej tímovej dynamike.

AKTUALIZÁCIA 17:46 Pri pohľade na jesenné informácie o zranení Ardu Gülera, ak klub zvolí konzervatívnu liečbu, pretože k zraneniu došlo v prekrvenej časti menisku, hráč má šancu vrátiť sa do tréningu v priebehu 4-6 týždňov. Pokiaľ ide o chirurgické riešenia, sú dve možnosti liečby: zošitie menisku alebo meniskektómia – jeho čiastočné odstránenie. Ak je potrebné zošiť meniskus, Thibaut môže byť vyradený až na 6 mesiacov. Ak by mu poranenú časť odstránili, do 4 až 8 týždňov by sa vrátil do tréningu. Upozorňujeme však, že tieto informácie boli poskytnuté na jeseň, keď sa Arda zranil.

zdroj: realmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x