Domov Novinky Oficiálne: Camavinga má natrhnutý väz

Oficiálne: Camavinga má natrhnutý väz

Klub oznámil, že francúzsky stredopoliar je mimo a niekoľko týždňov nebude môcť spolupracovať so svojimi spoluhráčmi. Eduardo Camavinga utrpel zranenie počas stredajšieho reprezentačného tréningu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Oficiálna stránka Realu Madrid zverejnila správu o zdravotnom stave Eduarda Camavingu.

„Po testoch, ktoré u nášho hráča vykonali lekárske služby Realu Madrid, bolo diagnostikované pretrhnutie peroneálneho kolaterálneho väzu v jeho pravom kolene. Poranenie bude monitorované,“ píše sa v lekárskej správe.

Camavinga utrpel zranenie počas stredajšieho reprezentačného tréningu a najprv ho dvakrát vyšetrili francúzski lekári, ktorí zistili, že hráč si podvrtol ľavé koleno a zväz vo štvrtok ráno oznámil, že stredopoliar opúšťa reprezentačný kemp.

Včera sa už 21-ročný mladík objavil v Madride, no vyšetrenie magnetickou rezonanciou bolo možné vykonať až dnes, pretože okolo poraneného svalu bol stále opuch, ktorý neumožňoval určiť rozsah zranenia.

Španielske médiá uvádzajú, že Camavinga bude mimo hry na osem až desať týždňov. To znamená, že stredopoliar sa na trávniky vráti najskôr v druhej polovici januára a pravdepodobne až po Španielskom superpohári, ktorý sa bude hrať v Saudskej Arábii.

Camavinga je ďalším zraneným hráčom v kádri Realu Madrid. V súčasnosti z rôznych zdravotných dôvodov nemôžu hrať ani Thibaut Courtois, Kepa Arrizabalaga, Éder Militão, Aurélien Tchouaméni, Dani Ceballos, Jude Bellingham a Arda Güler. V noci navyše utrpel svalové zranenie aj Vinícius Júnior, no na podrobnejšie informácie o Brazílčanovi si musíme ešte počkať.

zdroj: realmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x