Domov Prestupové leto 2022 Oficiálne: Camavinga hráčom Realu Madrid!

Oficiálne: Camavinga hráčom Realu Madrid!

Autor: Marek
6 komentárov

Real Madrid oficiálne oznámil príchod Eduarda Camavingu. 18-ročný hráč bude od tejto sezóny hrať na Santiago Bernabéu a s klubom podpíše šesťročný kontrakt.

Prekvapivý zvrat v posledných hodinách letného prestupového okna sa stal skutočnosťou. „Real Madrid a Stade Rennais dosiahli dohodu o prestupe Eduarda Camavingu, ktorý zostane s klubom spojený ďalších šesť sezón do 30. júna 2027,“ uviedli králi na svojom webe a prestup bol aj oficiálne potvrdený aj od Francúzov.

Los Blancos sa v posledných dňoch pokúšali získať Kyliana Mbappého, ale ďalší talentovaný Francúz už bude odteraz súčasťou tímu.

Zástupcovia Los Blancos boli včera prítomní v Paríži, kde prerušili rokovania o hráčovi PSG a išli na rokovanie so Stade Rennais.

K dohode došlo veľmi rýchlo a večer takmer všetky médiá jednomyseľne uviedli, že 18-ročný stredopoliar absolvoval predbežné lekárske vyšetrenia a už je jednou nohou v Madride.

Los Merengues zaplatia za Camavingu zhruba 30 miliónov eur, ale podľa francúzskych médií môže cena spolu s bonusmi dosiahnuť dokonca cez 40 miliónov eur.

V minulosti sa mnohokrát hovorilo, že Madrid sleduje Francúza a chce ho priviesť do klubu ešte pred vypuknutím pandémie.

Získanie Camavingu má byť nielen posilou pre stredovú líniu kráľov, ale aj úderom do Paris Saint-Germain.

V posledných mesiacoch sa v médiách píše hlavne o prestupe záložníka do francúzskej metropoly a k operácii sa pridal aj samotný Nasser Al-Khelaïfi.

Los Blancos sa však rozhodlo poraziť prezidenta Parížanov, ktorý dúfal, že 18-ročný muž posilní jeho tím v budúcej sezóne. Odborníci vnímajú tento krok ako odvetu za neúspešné rokovania o Mbappém, za ktorého Real ponúkal 180 miliónov eur.

zdroj: marca.com, as.com, realmadrid.com

Subscribe
Notify of
6 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

6
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x