Domov Novinky Oficiálne: Bellingham dostal pokutu a zápasový trest

Oficiálne: Bellingham dostal pokutu a zápasový trest

UEFA potvrdila trest Judea Bellinghama za jeho gestá po góle v poslednom zápase EURO. Angličan zaplatí pokutu, ale dostane aj jednozápasový dištanc, ktorý bude platný jeden rok v prípade, že poruší pravidlá slušného správania

Autor: Marek Varga
0 komentár

„Kontrolný, etický a disciplinárny orgán UEFA rozhodol udeliť pokutu 30 000 eur futbalistovi anglickej federácie Judeovi Bellinghamovi a suspendovať ho celkovo na 1 zápas UEFA, v ktorom by mohol hrať za porušenie základných pravidiel primeraného správania. Uvedené pozastavenie nenadobudne účinnosť okamžite a je platné na dobu 1 roka odo dňa zverejnenia rozhodnutia,“ uviedla federácia.

Trest sa týka gesta chytenia za rozkrok po góle proti Slovensku v osemfinále EURO. Znamená to, že 21-ročný hráč môže hrať v sobotu vo štvrťfinále EURO proti Švajčiarsku.

Ak stredopoliar poruší pravidlá slušného správania v Lige majstrov alebo iných súťažiach UEFA, tento trest automaticky nadobudne platnosť a pripočíta sa k prípadným ďalším sankciám.

Pokutu 10 000 eur za výtržnosti na tribúne a 1 000 eur za odpaľovanie ohňostrojov dostala okrem Judea aj samotná federácia.

Až dnes po 12:30 bolo zverejnené oficiálne rozhodnutie. Včerajšie informácie o „oficiálnom“ rozhodnutí zverejnené médiami či novinármi na webe X pochádzali z nemeckého Bildu a nakoniec sa nepotvrdili, pretože Nemci hovorili len o pokute, ktorá mala byť podľa nich 20-tisíc eur.

Dôležité je, že Jude Bellingham neurobil svoje gesto slovenskej lavičke.

zdroj: UEFA

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x