Domov Mužstvo Odriozola sa vracia

Odriozola sa vracia

Obranca hral minulú sezónu na hosťovaní vo Fiorentine.

Autor: Patrik98
1 komentár

Álvaro Odriozola bude v budúcej sezóne hráčom Realu Madrid. Po roku hosťovania vo Fiorentine sa futbalista a Los Blancos dohodli na jeho pôsobení v prvom tíme pod dohľadom Carla Ancelottiho, ktorý uvidí, ako má všetky posty na ihrisku pokryté.

Carvajal a Lucas boli minulý rok pravými obrancami, ale Vazquez je krídelník a jeho prítomnosť na pravej strane obrany bola skôr núdzovým riešením ako čokoľvek iné. S Odriozolom v kádri bude mať Madrid dvoch čistých pravých obrancov s možnosťami, ktoré vždy dávajú všestranní hráči ako Nacho a Lucas.

Odriozola , ktorý má s Realom Madrid zmluvu do 30. júna 2024, sa vracia s túžbou stať sa dôležitým hráčom. Do dnešného dňa nemal šťastie ako hráč Los Blancos a neodohral príliš veľa minút. V tieni Carvajala sa pre nedostatok príležitostí vždy len ťažko presadzoval v obrane.

V sezóne 19/20 už skúšal šťastie s hosťovaním v Bayerne, ktoré nedopadlo dobre, s veľmi málo minútami a jedinou radosťou, titul majstra Európy. No tento rok prestup vyšiel a Odriozola našiel pravidelnosť, ktorú od roku 2018 hľadal.

Vo Fiorentine odohral v minulej sezóne 27 zápasov, z toho 25 v sérii A a dva v pohári. Takmer vždy ako hráč základnej zostavy (celkovo absolvoval 1 866 minút) uzavrel sezónu gólom a na dva góly prihral.

Španiel zaznamenal zlepšenie na defenzívnej úrovni, čo mu bolo v minulosti často vyčítané. V Madride zaznamenali dôležitý vývoj, a preto si myslia, že by to mohla byť dôležitá posila.

Odriozola je 8. júla povolaný do Valdebebas, aby začal prípravnú sezónu a už teraz sa s nadšením teší na tento termín. Obranca si užíva dovolenku, no nezabúda ani na fyzickú prípravu, aby prvé dni tréningu dosiahol na optimálnej úrovni.

Zranenia sa s ním ťahali v jeho začiatkoch v Reale Madrid, ale vo Fiorentine zmenil niektoré návyky a jeho fyzická odozva bola oveľa lepšia, bez toľkých fyzických problémov. Odriozola sa vracia… zostať.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x