Domov Prestupy Odriozola je krok od návratu do Realu Sociedad

Odriozola je krok od návratu do Realu Sociedad

Cesty Realu Sociedad a Álvara Odriozolu sú veľmi blízko k tomu, aby sa opäť skrížili.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Podľa novinárov Relevo obranca od 31. mája rokuje so svojím bývalým klubom o možnom návrate. Zdá sa, že čoskoro sa 27-ročný hráč vráti do baskického klubu.

Carlo Ancelotti s Odriozolom v perspektíve budúcej sezóny absolútne nepočíta. Real na neho v skutočnosti veľa ponúk nedostával. Okrem Realu Sociedad mala záujem len Almería, ktorá však nemienila zaplatiť prestupovú čiastku.

Dobré vzťahy Realu a Baskov môžu výrazne uľahčiť návrat Álvara do Reale Areny. Futbalista sa snaží po vzájomnej dohode rozviazať zmluvu so súčasným zamestnávateľom. Ak sa mu to podarí, bude môcť počítať s lepšou zmluvou na severe Španielska.

Za zmienku však stojí aj to, že Real Sociedad už v tomto prestupovom okne posilnil post pravého obrancu o Hamarima Traorého. Okrem neho môže Imanol počítať s Álexom Solom a Andonim Gorosabelom a v prípade potreby aj s Elustondom.

Ak by sa Odriozola vrátil do San Sebastiánu, Gorosabel sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť s klubom rozlúčiť.

Akokoľvek sa na to pozrieme, Odriozola dokonale zapadá do trénerovej filozofie. Je rýchly, vie si prihrať loptu a vie útočiť z hĺbky. Kvalifikácia do Ligy majstrov na druhej strane zvyšuje pravdepodobnosť, že Sociedad ponúkne lepšie podmienky.

Aj keď bol pravý obranca jedným z najmenej platených hráčov v Reale Madrid, na vyrovnanie zárobkov z hlavného mesta Španielska bude pre Baskov potrebné vynaložiť určité úsilie.

Odriozola odohral v minulosti za Real Sociedad 57 zápasov, kým v roku 2018 prestúpil na Santiago Bernabéu. Napriek sľubným začiatkom sa Álvaro rýchlo zastavil.

V Bayerne hral veľmi málo na hosťovaní, ale vo Florencii bol oveľa lepší. Fiorentina sa dokonca pokúsila o definitívny prestup, no operácia napokon zlyhala.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x