Domov Novinky Obrovské príjmy z Ligy majstrov: už 105 miliónov eur pre Real Madrid

Obrovské príjmy z Ligy majstrov: už 105 miliónov eur pre Real Madrid

Účasť v Lige majstrov je pre veľký klub povinnosťou. Je to takmer nevyhnutné pre ich prežitie.

Autor: PDReal
1 komentár

Nielenže prináša športovú prestíž. Za futbalom, v kanceláriách, sú v hre veľké sumy peňazí, ktoré môžu ovplyvniť plánovanie sezóny. A momentálne si Real Madrid nevedie zle – len v tejto sezóne vďaka Lige majstrov zarobil 105,34 milióna eur.

To je suma, ktorú klub nazbieral na odmenách v najvyššej kontinentálnej súťaži po epických a takmer zázračných vyradeniach Paris Saint-Germain v osemfinále, Chelsea vo štvrťfinále a Manchester City v semifinále.

Najnovšia suma, 15,5 milióna eur za postup do finále, prišla vďaka brilantnosti Rodrygo Goesa a gólu Karima Benzemu, ktorý klubu priniesol viac než len športovú radosť.

Liverpool na čele rebríčka

Pred klubom ktorému predsedá Florentino Perez, je už len Liverpool, súper Realu Madrid vo finále v Paríži 28. mája.

S 115,80 miliónmi eur sú The Reds tímom ktorý zarobil najviac peňazí v Lige majstrov. A teraz budú obaja bojovať o poslednú odmenu: 4,5 milióna eur za víťazstvo v súťaži a 3,5 milióna eur navyše za účasť v Európskom superpohári.

Real Madrid a Liverpool však nie sú jediní, kto zarobil na Lige majstrov.

Skvelé správy pre Villarreal

Španielskym klubom ktorý zarobil v Lige majstrov najviac peňazí je Real Madrid s celkovou sumou 105,34 milióna eur, rozdelených na 77,84 milióna eur zo súťaže a 27,5 milióna eur z koeficientu UEFA.

Na druhom mieste je Villarreal, ktorý po postupe do semifinále finančne exploduje.

Klub Fernanda Roiga zarobí minimálne 84 miliónov eur. Z toho odmeny vyhraté na ihrisku predstavujú 57,67 milióna eur, pričom koeficientom UEFA nasype do klubovej kasy ďalších 26,4 milióna eur.

Atlético Madrid, ktoré vo štvrťfinále vyradil Manchester City, nazbieralo celkovo 63,27 milióna eur. Z toho 42,37 milióna bolo za ich športový výkon a 20,9 za body, ktoré získali v tejto sezóne vďaka koeficientu UEFA.

Celkovo Španielske tímu vrátane Barcelony a Sevilly nahromadili astronomických 325,78 milióna eur.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x