Domov Prestupy Obranca Liverpoolu v hľadáčiku Realu Madrid

Obranca Liverpoolu v hľadáčiku Realu Madrid

Angličanovi vyprší zmluva v Liverpoole v roku 2025. Obranca sa momentálne stále nedohodol s klubom ohľadom novej zmluvy a Real Madrid celú situáciu pozorne sleduje.

Autor: Patrik98
0 komentár

Real Madrid sa nezastavuje a neustále plánuje svoje ďalšie kroky na prestupovom trhu. Zdá sa, že telenovela s Kylianom Mbappém sa blíži ku koncu a klub pracuje aj na privedení Alphonsa Daviesa, ktorý je podľa posledných správ odhodlaný zmeniť klub.

Do toho sa objavujú informácie, podľa ktorých má Real Madrid tlačiť na prestup mladého stopéra z francúzskej Ligue 1, Leny Yora. Los Blancos považujú mladého obrancu za dôležitého hráča pre súčasnosť a budúcnosť.

Nie sú to však jediné mená, pretože kancelárie vo Valdebedas už hľadajú ďalej a uvažujú o ďalších prestupoch. A tu prichádza na rad téma Trent Alexander-Arnold. Angličan je na radare mnohých špičkových klubov sveta, samozrejme, vrátane Realu Madrid.

Podľa Relevo kráľovský tím pozorne sleduje situáciu 25-ročného hráča. Súčasná zmluva hráčovi Liverpoolu vyprší v roku 2025. Obranca sa stále nerozhodol ju predĺžiť, čo priťahuje pozornosť Realu Madrid, ktorí už niekoľko rokov realizuje stratégiu privádzania popredných svetových hráčov v poslednom roku platnosti zmluvy.

Situácia je veľmi podobná ako u Alphonsa Daviesa a v minulosti takto skončili na Santiago Bernabéu Toni Kroos, Thibaut Courtois a Eduardo Camavinga.

Trent Alexander-Arnold ešte nepredĺžil zmluvu s Liverpoolom a rokovania nenapredujú uspokojivým tempom. Real Madrid naopak anglický klub zatiaľ nekontaktoval. Obranca je na radare Los Blancos, ale ešte musia urobiť prvý krok.

Majitelia Liverpoolu chcú, aby hráč zostal na Anfielde ešte mnoho rokov, no doterajšia nedostatočná dohoda môže túto možnosť skomplikovať.

Napriek tomu, že má len 25 rokov, Angličan už vyhral Premier League a Ligu majstrov. Ďalšou dôležitou otázkou je jeho všestrannosť. V konečnom dôsledku bude hrať na poste pravého obrancu, no v prípade potreby môže hrať aj na poste obrancu či dokonca stredného záložníka.

V roku 2025 bude mať Dani Carvajal 33 rokov a klub tvrdí, že to bude ideálny čas na zmenu. Los Blancos chcú obrancu zo svetovej špičky a Angličanova kandidatúra je na prvom mieste.

Trent Alexander-Arnold je jednou z najdôležitejších postáv Liverpoolu Jürgena Kloppa. Za The Reds odohral už viac ako 300 zápasov a v tejto sezóne má na konte už celkovo 29 zápasov, v ktorých zaznamenal desať asistencií a dva góly.

Samotný hráč už v minulosti hovoril o Reale Madrid. „Ak nevyhráme trofej, bude to katastrofa. Pozeráte sa na Real Madrid a iné tímy a každý má tieto očakávania. Každý rok sa musíte dostať minimálne do semifinále Ligy majstrov, bez ohľadu na okolnosti,“ povedal Angličan pred pár mesiacmi v rozhovore pre magazín GQ . 25-ročný mladík je na zozname želaní Realu Madrid a táto téma sa v najbližších mesiacoch určite vráti.

Poznámka redakcie:
Správy o záujme Realu Madrid potvrdil aj známi insider Fabrizio Romano, ktorý potvrdil informáciu, podľa ktorej má Real Madrid pozorne sledovať zmluvnú situáciu obrancu s The Reds.

Zdroj: Relevo, Fabrizio Romano

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x