Domov Prestupy O Mariana je záujem v Taliansku

O Mariana je záujem v Taliansku

Zmluva Mariana Díaza s Realom Madrid vyprší 30. júna tohto roku a už je dlho jasné, že nebude predĺžená.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Podľa denníka La Gazzetta dello Sport by Lazio chcelo získať útočníka v lete zadarmo. Mariano Díaz v Reale Madrid nezostane.

Útočník sa do klubu vrátil v lete 2018, aby sa pokúsil zaplniť gólovú medzeru po odchode Cristiana Ronalda, ale nikdy sa mu nepodarilo vybojovať si miesto v základnej zostave alebo dokonca dôležitú pozíciu náhradníka.

Počas týchto piatich sezón odohral iba 78 zápasov, v ktorých strelil iba 12 gólov a zaznamenal tri asistencie. Takmer všetky tieto čísla Mariano zaznamenal v zápasoch, ktoré už boli rozhodnuté, alebo v tých menej dôležitých.

Zmluva 29-ročného hráča vyprší 30. júna tohto roka, čo ho núti začať si hľadať nový tím. Podľa informácií denníka La Gazzetta dello Sport sa o dominikánskeho hráča zaujíma Lazio.

Na Stadio Olimpico by bol Mariano konkurenciou pre Cira Immobileho. Biancocelesti vidia útočníka u seba, ale len v prípade, že sa mu skončí zmluva s Los Blancos a bude voľným hráčom.

Na talianskej strane sa v prebiehajúcom zimnom prestupovom období o žiadnom prestupe nehovorí. Problémom pre klub z talianskej metropoly je aj plat útočníka, keďže by mu zďaleka neponúkli päť miliónov eur ročne, ktoré má v Madride.

Nízky počet minút, ktoré strávil na ihrisku, a jeho odmietnutie odísť na hosťovanie v posledných dvoch sezónach spôsobili, že európske tímy mu nechcú zaručiť plat na úrovni, s ktorou môže počítať na Santiago Bernabéu.

Ak by sa znížili jeho finančné očakávania, Lazio by bolo jedným z jeho potenciálnych klubov, kde by sa Mariano mohol opäť cítiť ako skutočný futbalista a skúsiť hrať pravidelne každý víkend. Jeho pôsobenie v Reale Madrid sa neodvratne blíži ku koncu.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x