Domov Novinky Nový Martin Ødegaard

Nový Martin Ødegaard

Autor: Marek Varga
0 komentárov 1293 videní

Carlo Ancelotti mal možnosť trénovať Martina Ødegaarda v roku 2015, keď ešte len začínal svoje dobrodružstvo vo veľkom futbale.

Teraz je záložník formovaným futbalistom a mohol by sa ukázať ako dôležitý kúsok v skladačke talianskeho trénera.

5. júla začal Martin Ødegaard s ostatnými hráčmi Realu Madrid prípravu na nadchádzajúcu sezónu. Nór sa opäť stretol s Carlom Ancelottim, ale toto stretnutie bolo iné ako v roku 2015.

Martin sa vyvinul ako futbalista a už nie je mladý tínedžer, ktorý iba spoznáva svet veľkého futbalu. Pobyt záložníka v Premier League vyzdvihol jeho výhody. Nór je motivovaný pracovať a dôkazom toho je skutočnosť, že patril k najlepším hráčom vo fyzických testoch vo Valdebebase.

Aj vy môžete podporiť našu aktivitu, stať sa súčasťou Madridismo a užívať si benefity. Viac info tu - MADRIDISMO

Kráľovský tím má problém so streľaním gólov a Ødegaard má byť liekom na všetko zlé, ale…

Toni Kroos vytvára viac šancí pre strelenie gólov. Nemec vytvára nebezpečnú šancu v priemere každých 31 minút, zatiaľ čo Nór ju vytvára každých 43 minút (tu sa zohľadňujú jeho štatistiky z minulej sezóny z La Ligy aj Premier League).

Je to obdivuhodný výsledok, pretože v spomínaných štatistikách je Martin lepší ako hráči ako Modrić a Isco, nehovoriac o hráčoch ako Marco Asensio, Vinícius a Rodrygo.

V Arsenale navyše Ødegaard často dribloval a jeho úspešnosť bola až 76%. V Madride je v tomto ohľade na druhom mieste za Kroosom (84% úspešných driblingov) a po sebe zanechal okrem iných Hazarda (56%) a Viníciusa (41%).

Na Emirates Stadium stredopoliar nielen dobre dribloval, ale aj v oveľa väčšom množstve ako v hlavnom meste Španielska (13 driblingov 866 minút v drese Arsenalu a s jediným pokusom za 232 minút ako hráč Los Blancos).

Ødegaard sa nebojí prevziať zodpovednosť za výkon tímu a na tento stav má veľký vplyv dôvera trénerov, s ktorými pracoval. Futbalista predvádzal dobré výkony v Reale Sociedad a Arsenale, kde sa tešil veľkej podpore Imanolu Alguacila aj Mikela Artetu.

Vedenie z Emirates Stadium stále tlačilo na nórskeho záložníka, aby zostal v Londýne na budúci rok, zástupcovia Los Blancos však nechcú s touto možnosťou súhlasiť.

Ødegaard dúfa, že jeho madridská chvíľa konečne príde pod Carlettom, a tak chce zostať a ukázať, čo dokáže.

Keď Nór trénoval s prvým tímom v rokoch 2015 – 2017, bolo vidieť, že má prirodzený talent, ale bolo počuť hlasy, že „ešte nevyrástol, aby mohol hrať solídn.“

Martin Ødegaard je teraz iný hráč ako vtedy. Na ihrisku je rýchlejší, silnejší a lepší, čo sa určite prejaví aj na jeho úlohe v tíme, ktorý vedie Ancelotti.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x