Domov Novinky Nová zmluva pre Camavingu?

Nová zmluva pre Camavingu?

Real Madrid je potešený vývojom Eduarda Camavingu a plánuje Francúza čoskoro odmeniť novou zmluvou, ktorá má zároveň odradiť potenciálnych záujemcov o jeho získanie.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Eduardo Camavinga sa veľmi rýchlo stal jednou z hviezd Realu Madrid a obľúbencom na Santiago Bernabéu. Športové riaditeľstvo jeho vývoj oceňuje a všetci si uvedomujú, že Francúz je oveľa lepším futbalistom, ako keď do španielskej metropoly prišiel v lete 2021.

Z tohto dôvodu boli nadviazané prvé kontakty s cieľom podpísať so stredopoliarom novú zmluvu.

Real Madrid samozrejme vie, že Camavingov plat, ktorý je skôr na spodku platového rebríčka, nezodpovedá súčasnej úrovni, ktorú prezentuje.

Zvýšenie platu bude sprevádzať aj zvýšenie výkupnej klauzuly, ktorá v súčasnosti predstavuje 700 miliónov eur. Nikoho neprekvapí, ak táto suma dosiahne jednu miliardu eur, ako v prípade Viníciusa, Rodryga alebo Militãa.

Súčasná zmluva Camavingu vyprší v roku 2027. Keď v roku 2021 prišiel do Valdebebas, podpísal šesťročný kontrakt. Cieľom klubu je predĺženie jeho zmluvy. Samotný Eduardo je v klube aj v samotnom meste spokojný, čo teší aj jeho rodinu. Usadil sa na predmestí Madridu, ale náklonnosť fanúšikov cíti pri každej príležitosti.

Cieľom, samozrejme, okrem odmeny pre samotného futbalistu, je odradiť potenciálnych záujemcov, ktorí by okolo neho mohli krúžiť s mnohomiliónovými ponukami. Je známe, že je nemožné konkurovať peniazmi klubom z Premier League alebo iným, ktoré majú za sebou celú krajinu.

Z tohto dôvodu je jasné, že hráčov ako Camavinga musí prilákať športová úroveň a atmosféra vo vnútri klubu. Francúz už nie je nádejou do budúcnosti, ale futbalistom, ktorý môže priniesť kvalitu tým, že hrá od prvej minúty v pohárových zápasoch Ligy majstrov. Uvedomuje si to aj Florentino, ktorý je „Eduov“ veľkým fanúšikom.

Dôležitosť odchovanca Rennes v Reale Madrid rastie z týždňa na týždeň. V tejto sezóne odohral už 2331 minút v 41 zápasoch, čo predstavuje priemer 57 minút na zápas. Od svojho návratu do hry po majstrovstvách sveta nastúpil v základnej zostave v 18 z 21 zápasov.

Jeho všestrannosť a energia, ktorú Ancelotti tak miluje, z neho robia hráča, ktorý dokáže urobiť rozdiel. Hral ako stredný záložník, ľavý obranca a tiež defenzívny záložník. Práve táto pozícia je jeho najobľúbenejšia. Pre Ancelottiho si Francúz už získal neotrasiteľnú pozíciu a klub chce tento vývoj odmeniť.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x