Domov Novinky Nová obrana za viac ako 100 miliónov? Jasný útok na Majstrovstvá sveta klubov

Nová obrana za viac ako 100 miliónov? Jasný útok na Majstrovstvá sveta klubov

Biely balet posilnil Huijsenom, Arnoldom a Carrerasom

Autor: Vladimír Radošovský
0 komentár

Real Madrid vyslal do futbalového sveta jasný odkaz prostredníctvom svojich prvých prestupov: Majstrovstvá sveta klubov sú absolútnou prioritou. V rozhodnom kroku posilniť svoju najoslabenejšiu líniu investoval klub viac ako 100 miliónov eur do obranných posíl s výhľadom na medzinárodný turnaj, ktorý sa začne 14. júna.

Prvé kroky klubu boli z ekonomického hľadiska výrazné. Dean Huijsen, ktorý prišiel z Bournemouthu, bol prvý, pričom prestupová čiastka dosiahla 58 miliónov eur. Álvaro Carreras, ľavý obranca Benficy, je na spadnutie za 50 miliónov. K tejto dvojici sa pridáva aj strategická operácia: predčasné získanie Trenta Alexandra-Arnolda, ktorému sa končila zmluva v Liverpoole. Hoci prichádza ako voľný hráč, Real Madrid bol nútený zaplatiť 10 miliónov eur ako kompenzáciu, aby si zabezpečil jeho okamžitý príchod k 1. júnu, čo mu umožní štartovať na MS klubov vďaka špeciálnemu prestupovému oknu otvorenému FIFA.

Maximálna priorita: Majstrovstvá sveta klubov

Po dôkladnej reflexii po sezóne, ktorá bola takmer bez trofejí (zachraňuje ju len Superpohár UEFA a Interkontinentálny pohár), športové vedenie Realu Madrid vyhodnotilo ako nevyhnutné urobiť prestupy s cieľom dobyť historicky prvú edíciu MS klubov. Okrem prestíže spojeného so ziskom trofeje ako prvý víťaz novej éry je tu aj silný ekonomický stimul: výhra 130 miliónov eur pre šampióna.

Prestupy sa sústredia na obrannú líniu, ktorá bola počas sezóny 2024/25 ťažko skúšaná. Napriek dlhodobým zraneniam Carvajala a Militaa sa klub v zime rozhodol neposilniť obranu a vystačiť si s dostupným kádrom. No posledné zranenia Rüdigera, Alabu, Mendyho a Camavingu prinútili klub reagovať výraznou investíciou.

Jedným z veľkých víťazov tejto defenzívnej obnovy je Xabi Alonso, ktorý zažije debut na lavičke Realu Madrid práve na MS klubov. Baskický tréner bude mať k dispozícii kompletne obnovenú obranu, čo je výrazný kontrast k ťažkostiam, ktorým čelil Carlo Ancelotti. Ten musel počas veľkej časti sezóny improvizovať s pomocou záložníkov či hráčov z akadémie kvôli nedostatku hráčov. Xabi naopak odštartuje s dvoma novými krajnými obrancami a jedným stopérom.

Touto silnou investíciou Real Madrid nielenže mieri k zisku ďalšej trofeje, ale zároveň dáva jasne najavo, že zostáva svetovým futbalovým etalónom – schopným razantne reagovať na nepriazeň osudu a udržať si maximálne ambície v každej súťaži, ktorú hrá.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x