Domov La Fábrica Nico Paz a menší Bellingham

Nico Paz a menší Bellingham

Denník MARCA sa pozerá na Nica Paza, ktorý sa stal lídrom Castilly, a porovnáva ho s hviezdou prvého tímu Jude Bellinghamom.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Zatiaľ čo Real Madrid sa teší z formy Bellinghama, o podobne žiari aj ďalší takýto hráč. V prvom tíme Angličana vedie Carlo Ancelotti, no v Raúlovej Castille si Nico Paz počína výborne a neustále robí dojem na všetkých naokolo. Jeho dva góly proti Antequere je ďalším signálom od hráča, ktorému nemožno uprieť enormný progres.

Jeho ďalšou výzvou je doviesť Castillu k víťazstvu a už sa pustil do práce. Hrá s desiatkou na chrbte a po odchode Arribasa sa stal referentom v ofenzíve Raúlovho tímu.

Jeden čarodejník odišiel a objavil sa ďalší. Momentálne zaznamenal Nico v dvoch zápasoch dva góly a jednu asistenciu.

MARCA uvádza, že Paz má mnoho podobných vlastností ako Bellingham. Pozícia samozrejme, ale aj čistá futbalová kvalita, osobnosť, dôležitosť pre mužstvo, fyzická kondícia a strieľanie gólov – toto všetko má.

Nie je preto prekvapujúce, že Nico si už získal srdcia všetkých v šatni prvého tímu, kde, ak si vypočujete názory hráčov, je Argentínčan považovaný za ďalšiu mladú hviezdu. Svoju náklonnosť mu už vyjadril Toni Kroos a nedávno ho ocenil aj Aurelién Tchouaméni.

Nico Paz je tiež na Scaloniho radare. Absolvoval už jedno sústredenie seniorskej reprezentácie a dokonca sa špekulovalo, že Argentínčana povolajú počas tejto reprezentačnej prestávky.

Scaloni povolal niekoľko mladých hráčov vzhľadom na blížiace sa Olympijské hry. Nico však nebude hrať v kvalifikačných kolách týchto zápasov, pretože Real Madrid nie je povinný pustiť ho na tréningový kemp, keď Castilla hrá svoje zápasy.

Má 18 rokov (v utorok dovŕši 19 rokov), takže veľkým rozdielom oproti Bellinghamovi sú skúsenosti, ktoré Angličan nadobudol vo futbale dospelých v tejto fáze svojej kariéry. Toto je stále na programe Nica, ktorý stále neabsolvoval debut v prvom tíme Realu Madrid, hoci ho už niekoľkokrát povolali na ligové zápasy a bol jediným hráčom z akadémie, ktorý bol na predsezónnom turné v USA.

V kráľovskom tíme je získanie miesta v zostave pre takého mladého hráča prakticky nemožné, pričom vo veku 17 rokov odohral Bellingham za Borussiu už 46 zápasov.

Zatiaľ čo Nico pokračuje vo svojom úsilí konečne získať Ancelottiho uznanie, jeho prioritou je viesť Castillu pod vedením Raúla. Zostáva lídrom novej generácie hráčov.

Je to ten, kto žiari najviac, hneď popri Gonzalovi Garcíovi. Prvý strelil dva góly v prvom kole proti Melille a druhý strelil dva proti Antequere.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x