Domov Novinky Ničiaca mašina

Ničiaca mašina

Iago Aspas priznal po zápase s Los Blancos, že Ancelottiho zverenci jeho tím fyzicky drvili.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Prvý zápas z éry „po Casemirovi“ nám umožňuje pokojne sa pozerať do budúcnosti. Vlažný začiatok nijako nezakrýva dianie v druhom polčase.

Po prestávke Los Blancos naservírovali skutočnú ukážku sily a fyzickej prevahy. Prakticky väčšina útokov bolo priamym ohrozením brány súpera.

Real zaznamenal šesť protiútokov, čím prekonal rekord z predchádzajúcej sezóny (päť na Camp Nou).

Graf nižšie jasne ukazuje, ako sa zvýšil rozdiel v gólových šanciach medzi oboma tímami.

Kým do prestávky bola hra pomerne vyrovnaná, v druhej časti zápasu Real rozdrvil Celtu. Výsledok mohol byť ešte vyšší, keby Eden Hazard v závere nepremárnil penaltu.

zdroj: marca.com

Mužstvo z Galície v niektorých momentoch jednoducho nemalo silu a nedokázalo sa ubrániť ďalším postupujúcim protiútokom.

Najlepším dôkazom je gól na 4-1. Camvinga zachytil loptu vo vlastnej šestnástke, následne ju preberá Tchouaméni, ktorý je zrazu pred Franom Beltránom.

Francúz už na súperovej polovici smeruje prihrávku na Viníciusa, ktorý v poslednej fáze akcie asistuje Valverdemu. Krásna hra.

Ak by bolo možné považovať zápas na Balaídos za skúšku pre Tchouaméniho, musel by dostať vysokú známku. Nielen kvôli akcii na záver.

22-ročný mladík mal najviac vybojovaných lôpt, čistých zákrokov a prerušení útokov. Ukázal aj neuveriteľnú fyzickú silu.

V boji o lopty bol v podstate neporaziteľný a zdalo sa, že zápas skončí s rovnakou rezervou síl, s akou ho začal.

„Nemusíte sa cítiť dominantne. Real nepotrebuje držať loptu, pretože zakaždým, keď sa priblíži, zničí vás,“ povedal Aspas po záverečnom hvizde.

Tieto slová sú dosť vážnym varovaním pre ostatných. 90 minút s rovnakou energiou…